Baner

Lista svih nominiranih za nagradu Ambasador 2018.

Ponedjeljak, 22 Listopad 2018

Prije točno sedam dana organizatori treće dodjele nagrada Ambasador objavili su nominacije u 25 kategorija i početak glasanja publike i struke što će potrajati do 6. studenoga.


Iako je dodjela priznanja nastala na temeljima koje je 15 godina stvarao portal koji upravo čitate, danas projekt Ambasador djeluje kao neovisna platforma za okupljanje, povezivanje, ujedinjenje scene i stvaranje zajedništva koje nam može pomoći da umjesto do sada često prisutnog individualnog pristupa krenemo u ostvarivanje prava pred institucijama i realizaciju projekata zajedničkim snagama vođeni istom mišlju i idejama.



U nastavku donosimo popis svih nominiranih projekata, programa i izvođača, njih preko stotinu koji se natječu u nagradama struke i publike. Publika pri tome glasa za prvih 17 kategorija, dok struka bira najbolje u 8 kategorija. Za svoje favorite možete glasati ovdje.

Preuzmi kompletnu listu nominiranih - PDF ovdje | JPG ovdje | DOCX ovdje

Pratite Ambasador na društvenim mrežama:
https://www.facebook.com/ambasador.hr/
https://www.instagram.com/ambasador.hr


NAGRADE PUBLIKE

01. OPEN AIR FESTIVAL GODINE
Dimensions Festival, Fort Punta Christo, Štinjan (Pula)
Sonus Festival, plaža Zrće, Novalja, otok Pag
Modem Festival, Primišlje (Slunj)
Outlook Festival, Fort Punta Christo, Štinjan (Pula)
Sea Star Festival, Stella Maris, Umag

02. BOUTIQUE FESTIVAL GODINE
SunceBeat Festival, The Garden, Tisno
Labyrinth Open Festival, Omiš
Moondance Festival, tvrđava Kamerlengo, Trogir
Adriatic Perception Festival, ušće Neretve, Ploče
Love International Festival, The Garden, Tisno

03. NAJBOLJI FESTIVAL DOMAĆEG PROMOTORA
Moondance Festival, tvrđava Kamerlengo, Trogir
River Festival, rijeka Mrežnica, Generalski stol
Adriatic Perception Festival, ušće Neretve, Ploče
Modem Festival, Primišlje (Slunj)
Future Sound Of Zagreb, Katran, Zagreb

04. NAJBOLJI NOVI FESTIVAL
Hospitality On The Beach, The Garden, Tisno
Lastovo U Zvijezdama, park prirode Lastovsko otočje, otok Lastovo
Freemental Festival, rijeka Mrežnica, Generalski stol



05. KLUPSKA VEČER GODINE
FutureScope, Boogaloo, Zagreb
RatCat, više lokacija, Šibenik
Balance, Crkva, Rijeka
Forty:Love, Masters, Zagreb
Traum, Epic, Osijek

06. KOLEKTIV GODINE
RatCat, Šibenik
Balance, Pula/Rijeka
Deep'n'Delicous, Zagreb/Rijeka
KBS, Rijeka
Footwork, Zagreb

07. KONCEPT GODINE
The Cave, Šibenik
BSH Events, Zagreb
Barbarinac Love Island, otok Barbarinac
Slurp!, Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Sindikat Rave bal u dvorcu Lukavec, Turopolje

08. OPEN AIR PARTY/KONCERT GODINE
Dimensions Festival opening w/Kraftwerk, Amfiteatar Pula
Project Vojarna, bivša vojarna Bribirski Knezovi, Šibenik
Zagreb Tribes Gathering, Jankomir (šuma), Zagreb
We Love Sound, jezero Jarun, Zagreb
Outlook Festival opening w/Bonobo, Amfiteatar Pula



09. NAJBOLJA NOVA KLUPSKA VEČER
Taman, Kocka, Split
RatCat, više lokacija, Šibenik
Bunar, Pločnik, Zagreb
Bokuzbok, Pločnik, Zagreb
Cutering, Tunel, Rijeka

10. PODCAST/RADIJSKA EMISIJA GODINE
Contrast Radio, Radio 101, Zagreb
Adriatic Coasting, Yammat FM, Zagreb
Education TV, Zagreb
Top DJ Room, Zagreb
Magic Room, Yammat FM, Zagreb

11. AMBASADOR HRVATSKE U INOZEMSTVU
Insolate, Osijek
Petar Dundov, Zagreb
Ilija Rudman, Zagreb
Egoless, Zagreb
Val Vashar, Zadar

12. NAJBOLJI HRVATSKI KLUB
Crkva, Rijeka
Masters, Zagreb
Boogaloo, Zagreb
Judino drvo, Split
Pločnik, Zagreb
Revelin, Dubrovnik
Sound Factory, Zagreb
Kotač, Pula
Seasplash Summer Club, Štinjan (Pula)
Kalypso, Novalja, otok Pag

13. DJ GODINE
Insolate, Osijek
Petar Dundov, Zagreb
Borut Cvajner, Pula
DJ Jock, Split
Val Vashar, Zadar
Lawrence Klein, Šibenik
Pepi Jogarde, Zagreb
Bronski, Rijeka
Yakka, Nova Gradiška
Marina Karamarko, Rijeka

14. NAGRADA UDRUZI ZA RAZVOJ I PROMICANJE SCENE
Udruga RatCat / Glazbena udruga Nota, Šibenik
Perfect Circle DJ crew, Zagreb
DJ radionica kluba mladih ‘’Klub 21’’, Labin  
Udruga BukaNoise, Pula
Udruga ViBRa, Zagreb



15. REGIONALNI FESTIVAL GODINE
EXIT, Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad (SRB)
Lovefest, Vrnjačka Banja (SRB)
Sea Dance Festival, plaža Buljarica (CG)
ECO festival, Zeleni Gaj, Nova Gorica (SLO)
Elysium Island, Sremski Karlovci (SRB)

16. REGIONALNI DJ GODINE
Kristijan Molnar (SRB)
Umek (SLO)
After Affair (BiH)
Forest People (BiH)
Tijana T (SRB)

17. NAJBOLJI KLUB U REGIJI
Drugstore, Beograd (SRB)
20/44, Beograd (SRB)
Silver & Smoke, Sarajevo (BiH)
K4, Ljubljana (SLO)
Channel Zero, Ljubljana (SLO)



NAGRADE STRUKE

18. MLADI DJ GODINE
Matt R, Rijeka
Mradar, Zagreb
Bake Jr, Šibenik
Tias, Rijeka
Kornet, Zagreb

19. NAGRADA ZA POSEBAN DOPRINOS NA SCENI
Edusplash, Pula
Petar Dundov, Zagreb
Mixmag Adria, Zagreb
DJ Venom, Zagreb
Session Digger, Zagreb

20. LIVE ACT GODINE
Ivan Komlinović, Zagreb
Jan Kinčl & Regis Kattie, Zagreb
Egoless, Zagreb
F.O.R.M., Zagreb
Petar Dundov, Zagreb

21. ELEKTRONIČKI BEND GODINE
ABOP, Zagreb
Nipplepeople, Zagreb
Kozmodrum, Zagreb
Chui, Zagreb
Fogsellers, Šibenik



22. HRVATSKA ETIKETA GODINE
Blacksoul Music
PDV Records
Imogen Recordings
Family Grooves
Moondance Records

23. NAJBOLJI ALBUM PLESNE/SUVREMENE ELEKTRONIČKE GLAZBE
Jan Kinčl & Regis Kattie - In Plain Sight (PDV Records)
Ilija Rudman – Paradigma (Imogen Recordings)
Vlajić & Dedić – Kompozit (Disco Records Croatia)
Svemirko – Tunguzija (više manje zauvijek)
Yakka - After Beach (Cruise Music)

24. SINGLE GODINE
Ilija Rudman - Lovers Change Minds (Classic Music)
Jan Kinčl & Regis Kattie feat. Luka Veselinović – Florette (PDV Records)
PEZNT feat. Gregers - Toxic Love (Defected)
Petar Dundov - Once We Were Here (Music Man)
Egoless - Empire of Dirt (Deep Medi Music)

25. REMIKS GODINE
Chui feat. Josipa Lisac - Putujem (Andrea Ljekaj Remix)
Jan Kinčl & Regis Kattie feat. Luka Veselinović - Florette (Laseech Remix)
Boris Štok - Ispod kože (Blacksoul & Mark de Line extended Remix)
Chrono - Balluta Bay (Andrologic Remix)
Krankšvester - Na koga misliš (Yakka Remix)

Lista svih nominiranih za nagradu Ambasador 2018.