Skip to main content
alt

Četvrtina digitalne glazbe podložna piratstvu

Britanska broadcast regulatorna agencija Ofcom objavila je nove rezultate studije od navikama Britanaca u downloadanju sadržaja s interneta..

Piše: 

..a rezultati ne idu u korist industriji. Četvrtina sve digitalne glazbe koja se 'konzumira' online u Britaniji ili se ilegalno skida, ili streama. Podaci su prikupljeni između svibnja i lipnja ove godine.

Studija pokazuje i rezultate piratstva u drugim područjima zabave. Čak trećina filmova do kojih se dolazi online su ilegalno pogledana ili skinuta s neta. Također, jednako je s petinom video igara, te osminom eknjiga.

Ofcom je zaključio da čak 16 posto ljudi starijih od 12 godina konzumiralo neki ilegalni sadržaj online, s čak 4 posto njih koji su isti i skinuli s interneta. Glazbena industrija tvrdi da ih to godišnje košta oko 200 milijuna funti, i da bi se trebalo educirati ljude kako da do željenog sadržaja dođu legalno, ali i pokazati im cijeniti vrijednost određenog sadržaja i copyrighta.

alt

Pitamo se koliko bi iznosili rezultati studije da se naprave u Hrvatskoj, s obzirom da je ovdje nekako normalno skinuti nešto s interneta besplatno. Naravno, velika većina respektira producente, ali i kvalitetu glazbe, pa će radije platiti neku stvar, nego je ilegalno downloadati. Ipak, mislimo da je takav postotak vrlo mali…

sonus desktop
sonus 600
Vezani članci
Nekadašnji profesionalni hokejaš zamijenio je led elektroničkim ritmom i pokrenuo projekt koji kroz DJ setove spaja glazbu s hrvatskim ljepotama
sonus 600
Nekadašnji profesionalni hokejaš zamijenio je led elektroničkim ritmom i pokrenuo projekt koji kroz DJ setove spaja glazbu s hrvatskim ljepotama