Skip to main content
  • Gotan Project
  • 14.11.2010.

Tango i suvremena elektronika uz Gotan Project u Zagrebu

U Zagrebu ćemo okus tanga, odnosno Gotan Projecta osjetiti 16. studenog u Dvorani Kornati sa početkom u 21 sat. Nakon milijuna prodanih primjeraka albuma te 400 koncerata diljem svijeta, Gotan Project vraćaju se u Zagreb s novom turnejom gdje će predstaviti svoj treći studijski album naziva "Tango 3.0".  Koncert će se održati u Dvorani Kornati (Hypo centar), 16.11.2010. u 21 sat!

Piše: 

Naslovna foto

Gotan Project

Novi album Gotan Projecta naziva "Tango 3.0" predstavlja povratak plesnom podiju na način kakav je i njihov posljednji album "Lunático". Stvorili su još jednu čudesnu mješavinu tradicionalnog argentinskog tanga sa dubom, jazzom i elektronikom. Jedanaest pjesama sa albuma "Tango 3.0"  istovremeno su zavodljive i propulzivne.

Album Tango 3.0 izašao je točno 10 godina nakon osnivanja Gotan Projecta i ostaje vjeran njihovim temeljnim principima kombiniranja suvremene elektronike s klasičnim tangom. Na albumu gostuju i razni glazbenici, pa tako u pjesmi "Tango Square" možemo čuti zavodljivi zvuk orgulja Dr. Johna ili svileni glas Cristine Vilallonge u pjesmi "Peligro" dok kroz čitanje novele "Rayuela" u istoimenoj pjesmi Gotan odaje počast legendarnom argentinskom autoru Julesu Cortázaru. Čak i Victor Hugo Morales, legendarni nogometni komentator, posuđuje svoj glas u prvoj pjesmi "La Gloria", hommage-u nogometnom geniju Maradoni i njegovom nezaboravnom pobjedničkom golu protiv Engleske 1986. godine.

Jedna od ključnih stvari albuma je svakako zvuk Bandoneona. Među mnogobrojnim vrstama harmonika na svijetu, Bandoneon se ističe specifičnom bojom i izražajnošću. Iako potiče iz Njemačke, Bandoneon vrlo brzo preuzima glavnu ulogu među instrumentima koji se čuju iz barova i bordela Buenos Airesa.

Gotan Project osnovali su Philippe Cohen Solal, Eduardo Makaroff i Christoph H. Müller 2000. godine kada su izdali debi album "La Revancha Del Tango", album koji je zvuk Argentine doveo na svjetsku pozornicu. Žive u Parizu, gradu za koji slobodno možemo reći da je drugi dom tanga. Njihova glazba je danas slavna, a sluša se sve od klubova New Yorka preko Europe do plaža Rio De Janeira.

soul gravity desktop
dobar house mobile
Vezani članci
Uspon i pad plesne glazbe iz ere 70-ih u New Yorku koji nudi blistav, propulzivan pogled na živahnu, ali osuđenu na propast njujoršku kulturnu eksploziju
brejcha 1
Uspon i pad plesne glazbe iz ere 70-ih u New Yorku koji nudi blistav, propulzivan pogled na živahnu, ali osuđenu na propast njujoršku kulturnu eksploziju