Top 101 Producers: Matroda i San Pacho među svjetskom producentskom elitom
Najpoznatija svjetska baza DJ setova 1001Tracklists objavila je novu ljestvicu najuspješnijih producenata 2025. godine
Ususret Amsterdam Dance Eventu, 1001Tracklists je objavio godišnju ljestvicu Top 101 Producers, koja već tradicionalno donosi pregled najuspješnijih producenata na temelju stvarne podrške DJ-eva diljem svijeta.
“Riječ je o jedinstvenoj, u potpunosti podatkovno utemeljenoj listi koja se ne može glasati, manipulirati niti utjecati na bilo koji način,” poručuje i ove godine ekipa 1001Tracklistsa prilikom objave rezultata.
Ljestvica “Top 101 Producers” za 2025. godinu prikazuje producente čije su trake imale najviše “unique DJ supporta” na 1001tracklists.com. To znači da svaki DJ koji je u svom setu podržao određeno produkcijskom umijeće donosi jedan bod njenom autoru. U obzir su uzeti svi setovi i trake objavljene između 1. listopada 2024. i 30. rujna 2025.
Ovogodišnji broj jedan je Max Styler, dok su drugo i treće mjesto zauzeli ARTBAT i Chris Lake. Među deset najboljih našli su se još David Guetta, Genesi, Hugel, Anyma, Armin van Buuren i Tiësto. Uz bok svjetske elite su i ove godine dvojica Hrvata – Matroda i San Pacho.
Već godinama “Top 101 Producers” ljestvica ne može proći bez Matrode, a to je slučaj i ovog puta. Nagrađivani zagrebački DJ i producent ovog puta je zauzeo 47. mjesto zahvaljujući svojim i dalje aktualnim prošlogodišnjim trakama: “4U” s Martinom Ikinom te “When The Bass Kicks In“, kao i s jednim novim singlom “About To Lose It“.
Treću godinu za redom na “Top 101 Producers” ljestvici se nalazi San Pacho. Samoborski DJ i producent je ove godine zauzeo 92. mjesto, a tri svježa idanja “Go Getta“, “Born Funky” i “Baby Got Back” su mu pomogla ostvariti među svjetskom producentskom elitom.