Baner

Izabrano je 47 Ambasadora elektroničke glazbe u Hrvatskoj

Srijeda, 16 Studeni 2016

Sinoć je u zagrebačkom Kinu Forum (SC Stjepan Radić) po prvi put u Hrvatskoj izabrano 47 „Ambasadora“ elektroničke glazbe .


Svečanu dodjelu otvorio je osnivač projekta Goran Tomašević, a potom se u ime Grada Zagreba obratio Petar Latinčić iz Ureda za kulturu, sport i obrazovanje, te u ime Ministarstva kulture RH, te Anera Stopfer, voditeljica službe za Kulturne i kreativne industrije.



Pred oko 250 posjetitelja, uglavnom aktera naše scene dodijeljene su slijedeće nagrade:

Na Zrće odlazi nagrada za najbolji techno festival koja je pripala Sonusu, a svakako valja istaknuti da je za životno djelo nagrađen promotor, Damir Cuculić čiji klupski festival Future Sound of Zagreb je također među osvajačima „Ambasadora“.



Riječanin System Divine koji je remixirao slavnog Mobya ima nagradu za remix/obradu godine. Među dobitnicima nagrada svakako valja istaknuti da je Petar Dundov najbolji techno DJ i „Ambasador“ Hrvatske u inozemstvu, Marina Karamarko najbolja techno DJ-ica, a Blacksoul najbolji disco-house DJ, dok su ABOP najbolji elektronički band, a Jakša Jordes performer godine.



U Pulu su otišle nagrade za najbolji bass festival (Outlook) i najbolji alternativni festival (Seasplash), dok je najviše nagrada dobilo TISNO okrunivši se za titulu „plesne destinacije godine“, a dok je Love International dobio nagradu za najbolji festivalski boat party, a SunceBeat za najbolji disco-house festival.



Goa/Psy trance nagrade su odnijeli Val Vashar kao najbolji DJ, Modem kao naj festival i Lunar Dawn za najbolji album.



Ministarstvo kulture je prepoznalo ovaj projekt i pružilo mu financijsku potporu, te ovom prilikom želimo Klubskoj Sceni sretan 15. rođendan“, istaknula je Anera Stopfer.



Dobitnici "Ambasadora":

01. Najbolji boutique festival
GRAFFITI NA GRADELE, BOL (BRAČ)

02. Najbolji festival domaćeg promotora
MOONDANCE FESTIVAL, TROGIR

03. Najbolji festival u zatvorenom prostoru
FUTURE SOUND OF ZAGREB

04. Najbolji techno festival
SONUS FESTIVAL, ZRĆE-NOVALJA (PAG)

05. Najbolji disco-house festival
SUNCEBEAT FESTIVAL, TISNO

06. Najbolji bass festival
OUTLOOK FESTIVAL, PULA

07. Najbolji trance festival
MODEM FESTIVAL, PRIMIŠLJE




08. Najbolji EDM festival
FORESTLAND FESTIVAL, BREZJE

09. Najbolji indie i alternativni festival
SEASPLASH FESTIVAL, PULA
 


10. Najbolji novi festival
CROATIA MUSIC ADVENTURES, DUBROVNIK

11. Najbolji boat party
LOVE INTERNATIONAL, TISNO

12. Open Air Klub
BARBARELLA`S, PROSIKA (PIROVAC)

13. Veliki klub
BOOGALOO, ZAGREB

14. Mali klub
CRKVA, RIJEKA

15. Klupska večer
bRAVE

16. Promotor/kolektiv godine
BALANCE



17. Koncept godine
STEREOTIP

18. Beach Bar/klub
KOMARDA BEACH LAZARETI, DUBROVNIK

19. Najbolji disco-house DJ
BLACKSOUL

20. Najbolji tech-house DJ
MARINA KARAMARKO

21. Najbolji techno DJ
PETAR DUNDOV

22. Najbolji goa/psy trance DJ
VAL VASHAR

23. Najbolji bass DJ
KULA

24. Najbolji electro/industrial DJ
XED

25. Najbolji EDM DJ
KOSTA RADMAN

26. Dama HR elektronike
ANA ANTONOVA




27. Band godine
ABOP

28. Performer godine
JAKŠA JORDES

29. Newcomer godine
MARIJAN BABICZ

30. Live Act godine
IVAN KOMLINOVIC

31. Remix/obrada godine
MOBY - GO - SYSTEM DIVINE RMX (BLACK RACQUEL)

32. Single godine
YAKKA - WITHOUT YOU (CASSA ROSA)

33. Vinyl godine
VOLSTER - NIHILIST (OUT OF PLACE)
 



34. Album/kompilacija godine
LUNAR DAWN - TRIGLAV (NEOGOA REC)

35. Etiketa/Label godine
FAMILY GROOVES

36. Najbolji novi label
SIT DOWN RECORDINGS

37. Nagrada za životno djelo
DAMIR CUCULIĆ

38. Pionir elektroničke scene
TOXIC

39. Ambasador Hrvatske u inozemstvu
PETAR DUNDOV

40. Edukativni program
EMI UČILIŠTE


41. Plesna destinacija godine
TISNO




42. Intervju godine
M`TLAREN

43. Podcast godine
HUDI & LUKAKU

44. Fotograf godine
ZRAČNI ALEX & IVAN ŠARDI

45. Najbolja radijska emisija
DOBRODOŠLI U KLUB (HRT 2)

46. Najbolji regionalni festival
FRESH WAVE FESTIVAL, BANJA LUKA, BiH

47. Ambasador godine (najbolji rezident)
TONI JURANOVIĆ