Baner

Ambasador 2020: Objavljene nominacije i započelo online glasanje

Utorak, 11 Veljača 2020

Objavom nominacija u 35 kategorija, među kojima je 175 nominiranih projekata koje je predložilo 65 članova struke u suradnji s HGU DJ sekcijom, danas je počelo online glasanje za četvrtu dodjelu nagrada Ambasador elektroničke glazbe, prvu specijaliziranu nagradu te vrste u Hrvatskoj.


Svečana dodjela nagrade Ambasador, koju organizira udruga Klubska kultura, po prvi puta će se održati izvan Zagreba i to u Rijeci, u Pogonu kulture, 19. ožujka 2020. godine u sklopu „Mjeseca glazbe“ kao dio programa Europske prijestolnice kulture.



Nagrada Ambasador se dodjeljuje akterima hrvatske elektroničke scene za ostvarenja unutar granica Hrvatske i na inozemnom tržištu u proteklih godinu dana, a od ukupno 35 ovogodišnjih kategorija, 24 kategorije su nagrade publike te 11 nagrade struke.



Za sve nominirane projekte i izvođače, sudionici i ljubitelji elektroničke scene i ove godine mogu glasati putem ovog linka do 29. veljače 2020. godine u 23:59 sati, a pobjednike će proglasiti Nadzorni odbor po završetku glasanja.



Ambasador je dinamična nagrada koja aktivno prati zbivanja na elektroničkoj glazbenoj sceni Hrvatske i regije i svake se godine prilagođava brojem i vrstom kategorija kako bi potaknula stvaralaštvo u sektoru bogatom različitim profilima umjetnika i glazbenika.



Ove se godine nagrada po prvi puta dodjeljuje u kategorijama „Vizualno rješenje godine“ i „Najperspektivniji bend/autorski projekt elektroničke glazbe“, ali i proširuje već postojeće žanrovske kategorije poput techno, house, goa/psy trance ili bass, uvođenjem kategorija Mainstream, Reggae/Dub kategorije za selektora godine kao i izbor Eclectic DJ-a za glazbenika s najsvestranijim setom.



HDS – ZAMP će kao partner projekta i ove godine pobjedniku kategorije Mladi DJ godine pokloniti jednogodišnju besplatnu licencu.



Ambasador je više od nagrade, prerastao je u zajednicu od 300 profesionalaca okupljenih na svojevrsnoj platformi za poticanje novih projekata, programa i autora. Nagrada odaje počast najboljim festivalima, klubovima, glazbenicima i plesnim destinacijama, uključujući elektroničku glazbu aktivno u centar kulturnih tokova Republike Hrvatske i čineći je prepoznatljivim segmentom vrijednim pažnje i institucionalne podrške.



Otvoren je i poziv volonterima za pomoć u realizaciji četvrte dodjele nagrada Ambasador u Rijeci. Zainteresirani volonteri više informacija i način prijave za sudjelovanje mogu pronaći na ovom linku.

Nagradu Ambasador podržavaju BURN Hrvatska, Ministarstvo kulture RH, Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture, HDS-ZAMP i HGU/HUZIP.



NOMINACIJE ZA OSTVARENJA U 2019.

NAGRADE PUBLIKE


FESTIVALI

01. OPEN AIR FESTIVAL GODINE
Dimensions festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Modem festival – Primišlje
Outlook festival – Fort Punta Christo, Štinjan, Pula
Sonus festival – Plaža Zrće, Novalja, otok Pag
Sea Star festival – Stella Maris, Umag

02. BOUTIQUE FESTIVAL GODINE
Defected Croatia – The Garden, Tisno
Dekmantel Selectors – The Garden Resort, Tisno
Goulash Disko – Komiža, otok Vis
Love International – The Garden Resort, Tisno
SunceBeat – The Garden Resort, Tisno

03. NAJBOLJI FESTIVAL DOMAĆEG PROMOTORA
Forestland festival – Brezje
Freemental festival – Tarej, otok Cres
Future Sound of Zagreb – Zagreb
Lastovo u Zvijezdama – Park prirode Lastovsko otočje
Seasplash festival – Plaža Martinska, Šibenik

04. REGIONALNI FESTIVAL GODINE
Exit festival – Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad (SRB)
Garden of Dreams – više lokacija, Sarajevo (BiH)
Lovefest – Vrnjačka Banja (SRB)
No Sleep festival – Luka Beograd (SRB)
Sea Dance festival – Plaža Buljarica, Budva (CG)



SCENA

05. NAJBOLJA NOVA KLUPSKA VEČER
Ćelija
Myuz
Namaz
Powertape
Synesthesia

06. KOLEKTIV GODINE
Future Scope
KBS
RatCat
Tanzen
Traum

07. NAGRADA UDRUZI ZA RAZVOJ I PROMICANJE SCENE
Edusplash/Seasplash
Glazbena udruga „Echo“
Kultura Futura
Labin Art Express XXI
RatCat

08. KONCEPT GODINE
BSH Events
Flyaway festival
Rave bal
Stereotip
We Love Sound

09. PODCAST / STREAM / RADIJSKA EMISIJA GODINE
Contrast Radio – Radio 101 (Yesh)
Enter peglaona – Enter (Tea Hendija)
Magic Room – Yammat FM (Maminho)
Mojo Sound System – Yammat  FM (Ivona Kovačević)
Top DJ Room (Damir Cuculić)

10. KLUPSKA VEČER GODINE
Balance
Deep`n`Delicious
Future Scope
Tanzen
Traum

11. PARTY GODINE
Chemical Brothers – Dom sportova, Zagreb
Collage x LHF: Âme vs HVOB – Tvrđava Sv. Mihovila, Šibenik
Dimensions Arena: Jeff Mills & Tony Allen Live – Arena, Pula
KBS Warehouse: Darrius Syrossian – Student Day Festival, ex port Drvo, Rijeka
Project Vojarna: Monika Kruse – ex vojarna Bribirskih knezova, Šibenik

12. NAJBOLJI MALI KLUB
Depo – Zagreb
Epic – Osijek
Judino drvo – Split
Masters – Zagreb
Pločnik – Zagreb

13. NAJBOLJI VELIKI KLUB
Aquarius – Zagreb
Boogaloo – Zagreb
Lazareti – Dubrovnik
Opera – Zagreb
Revelin – Dubrovnik
14. NAJBOLJI KLUB U REGIJI
20/44 – Beograd (SRB)
Ambasada Gavioli – Izola (SLO)
Half – Beograd (SRB)
K4 – Ljubljana (SLO)
Silver & Smoke – Sarajevo (BiH)



DJ/SELEKTOR

15. NAJBOLJI TECHNO DJ
DJ Jock
Insolate
Ogi
Petar Dundov
Volster

16. NAJBOLJI HOUSE DJ
Antonio Zuza
PEZNT
Pips
Tom Bug
Yakka

17. NAJBOLJI GOA/PSY TRANCE DJ
Dalton Trance Teleport
Mayix
Stevo
Val Vashar
Winpa

18. NAJBOLJI TECH-HOUSE DJ
Andrea Ljekaj
Bronski
Felver
Mariano Mateljan
Marina Karamarko

19. NAJBOLJI BASS DJ
Filip Motovunski
Fullstep Phil
Kodin
Kula
Minimalist

20. NAJBOLJI SELEKTOR DUB/REGGAE ZVUKA
Banana Zvuk
Dr. Obi
Ilko & Zoki
Lo Peaks
Vrki

21. NAJBOLJI MAINSTREAM DJ
Dekova
Joe2Shine
Kosta Radman
Matroda
Vanillaz

22. ECLECTIC DJ GODINE
Dr. Smeđi Šećer
Ezgotika DJs
Jogarde
Kiwi in Space
M.I.L.E.

23. AMBASADOR HRVATSKE U INOZEMSTVU
Dalton Trance Teleport
Egoless
Insolate
Matroda
Petar Dundov

24. REGIONALNI DJ/PRODUCENT GODINE
Lag
Marko Nastić
Mike Vale
Reblock
Space Motion



NAGRADE STRUKE

25. MLADI DJ GODINE
Carnero
Groove Masters
IGZ
Marcel
Sub Effect

26. NAGRADA ZA NAJPERSPEKTIVNIJI BEND / AUTORSKI PROJEKT ELEKTRONIČKE GLAZBE
Eleven
Legabyte
Pastele
Sun U
The Siids

27. MAINSTREAM SINGLE/REMIKS GODINE
Armand Van Helden – You  Don’t Know Me (Matroda Remix)
Detour – Bez  Tebe (Yakka Breakbeat Remix)
Ivan Mastermix – Ederlezi (Club Mix)
Sara Renar – Tišina (Outcome Remix)
Vanillaz, Divolly & Markward – Ederlezi (Extended Mix)

28. VIZUALNO RJEŠENJE GODINE
Ante Zvonimir Stamać – ABOP „Delta“ Album Cover
Dalibor Talajić – PEZNT „Paid in Full“ Album Cover
Domagoj Jakić – MYUZ je u Klubu
Martina Kovačić – RatCat u Tunelu (Innellea)
Saša Pocrnić – Miniwal

29. LIVE ACT GODINE
Egoless
F.O.R.M.
Ivan Komlinović
Jan Kinčl & Regis Kattie
Petar Dundov

30. ELEKTRONIČKI BAND GODINE
ABOP
Chui
Nipplepeople
Pocket Palma
The Fogsellers

31. SINGLE GODINE
DJ Jock – Under The Lights (Suara)
Insolate – Nada (Get Physical Music)
Petar Dundov – Pyroelectric (Cocoon)
PEZNT – Freedom (DFTD)
Tom Bug – Changed My Life (Snatch! Records)

32. REMIKS GODINE
Denise Rabe - Sunfall (Insolate Remix)
Didier Sinclair - Lovely Flight (Tom Bug Feel Remix)
Insolate – Nada (Andrea Ljekaj Remix)
The Alchemical Theory - Eternal Return (Volster Remix)
Todd Terry, Jocelyn Brown, Martha Wash – Keep on Jumping (PEZNT Remix)

33. NAJBOLJI ALBUM PLESNE / SUVREMENE ELEKTRONIČKE GLAZBE
ABOP – Delta (PDV Records)
Insolate – Order is Chaos (Out of Place)
Nik Oroši – Underline (M.I.N.E. Records)
PEZNT – Paid in Full (Blacksoul Music)
The Siids – Brutalist (Dallas Records)

34. HRVATSKA ETIKETA GODINE
Blacksoul Music
Burek
Dobar House
Out of Place
PDV Records

35. DJ GODINE (PO IZBORU STRUKE)
DJ Jock
Insolate
Maja PA
Petar Dundov
Yakka



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Ambasador (@ambasador.hr)

Ambasador 2020: Objavljene nominacije i započelo online glasanje