Baner

Popis 117 članova struke Hrvatske i regije koji su sudjelovali u radu Ambaasadora

Srijeda, 31 Ožujak 2021

Nakon što su dodijeljene nagrade Ambasador, zasigurno Vas zanima tko je sve bio uključen ove godine u sam proces predlaganja projekata za prednominacijske liste, kao i kod glasanja u hrvatskim i regionalnim nagradama struke.


STRUČNA RADNA SKUPINA NAGRADE AMBASADOR

Glazbeni žiri na Ambasadoru 2021. činilo je ove godine 117 kreativaca elektroničke glazbene industrije Hrvatske i regije koje je predložio Utemeljitelj nagrade Ambasador, a usvojio Nadzorni odbor Ambasadora. Glazbeni žiri uključuje promotore, organizatore, DJ-e, glazbene novinare, izdavače, vlasnike klubova, nezavisne istraživače scene, kreativce i druge aktere scene.



Kod "Nagrade za poseban doprinos sceni" o nominiranima su svojim glasovima odlučivali Utemeljitelj nagrade i NO Ambasadora, a pobjedniku Stručna radna skupina.

PRAVILNIK NAGRADE AMBASADOR 2021.

U kategoriji „Nagrada za životno djelo“ Utemeljitelj nagrade predlažio je kandidate (Felver, DJ Mary, Mr. DJ Dario, Pero-Fullhouse, Toxic) tj. umjetnike koji su svojim likom i djelom sudjelovali u stvaranju i kontinuiranom razvoju hrvatske elektroničke glazbene scene od njenih početaka do danas. Utemeljitelj nagrade je u online diskusiji s NO Ambasadora internim tajnim glasanjem donio odluku o kandidatu/kandidatima kojem/kojima će se dodijeliti priznanje u navedenoj kategoriji. Nagradu za Životno djelo je osvojio Pero-Fullhouse budući da je imao najviše glasova od svih navedenih.

Popis struke:

HRVATSKA (76)
Santiago Batacosta
DJ Topa
Lana Borić
Liquid
Sanjin Lovrin
Bake Jr.
Hrvoje Ban
DJ Frenkyboy
Damir Ludvig
Zoran Pešut
Vedran Meniga
Ilko Čulić (Radio 808)
Topssy
Tonko Mikulandra
Toni Starešinić
Marko Jovanović
Mate Kokić
Stipe Vudrag
Vojko Mecena
Haris Čustović
Saša Štruk
Igor Dundara
Ana Antonova (Fader, Radio Roža)
M.I.L.E
Ivan Damjanić
Val Vashar
Sanjin Djukić
Joe2Shine
Damir Cuculić
Marijan Kiš
Dora Fodor
Omnivox
DJ Mladen
Banana Zvuk
Marko Bijelić (Enter Zagreb)
Sven Nalis
Tena Šarčević (Jutarnji)
Kula
Anthony Locomotivo
Jogarde
Juri Paik
Toni Jurić (Ultra FM Split)
Tom Bug
Karla Močković
Surka Beatbox
Marina Karamarko
Slavin Balen (Radio 101)
Danijel Sikora
Ivana Tolić
Petar Dundov
Valent Samardžija
Krešimir Biškup
Bebetto
Maroje Puhić
Hudi
Jazzy Rosco
Andrea Ljekaj
Edy C.
Filip Sulić
Dalton Trance Teleport
Filip Motovunski
Kraundler
Yakka
Vedran Car (Otvoreni)
Ivo Montina
Marko Felinger
Luka Perinčić
Željko Pendić
Marcel de Privitellio
Ante Zvonimir Stamać
SubEffect (After Podcast)
Fran Mladar
Full Ferry
DJ Jock
Nela Simić
Denis Štefanić

BiH (8)
A Skitzo
Ahmedin Cengic
Milica Kulić
Dino Aganović
Bogdan Tomičić
After Affair
Worda
Forest People

CRNA GORA (8)
84-bit
Lerr
Cule
Audio Storm
Matija Racković
Natalija Vukčević
Filip Radenović
Slobodan Popović

KOSOVO (4)
Mirjana Radovanović (Exit Kosovo)
Ardin Badivuku (Next Level)
Gjeni Imami
Sara Vraniqi

SLOVENIJA (8)
Gregor Zalokar
Dare Delic
Simon Horvat
Marjan Lopuh
Alex Ranero
Alen Damjanović
Tim Urbanya
Pavle Kostadinović

SRBIJA (13)
Dejan Lozančić (Techno Style)
Bojan Bojanović i Marko Bjelić (Grotto)
Miloš Vujović
Dejan Milićević
Veljko Jović
Igor Novaković (Only Clubbing)
Zorica Čanadanović
Lag
Zlatana Pavlović
Dimitrije Jelić
Aleksandar Jeremić (Rave On)
Andrew Meller
Jovan Vukosav (Techno Nation Serbia)

Popis 117 članova struke Hrvatske i regije koji su sudjelovali u radu Ambaasadora