Intervju: Hector Romero (USA)
Moja glazbe je fuzija različitih smjerova house glazbe. Na moju glazbu dosta utječe zvuk Satoshi Tommiea, David Moralesa i malo Frankie Knucklesa i uz sve to ja dodam malo glazbe po vlastitom ukusu.
2. Ove godine događa se nešto važno za Def Mix management. Vi radite na kompilaciji „The Best of“, a usporedo s tim idete na turneju s partnerima Moralesom, Knucklesom i Satoshiem. Što nam možete reći o tome?
Radi se o proslavi 20 godina rada našeg Managementa i zaista je to divna stvar. Super je što ovaj team se toliko dugo zadržao zajedno u glazbenoj industriji i bit će mi čast to proslaviti s njima. Pacha Ibiza je naš rezidencijalni ljetni klub gdje slavimo cijelo ljeto ali uz to organizirali smo dugu turneju po cijelom svijetu kako bi nas fanovi iz svih krajeva mogli doći poslušati. Trostruki CD mix izašao je za Defected. Zvuči fantastično i ponosan sam što je meni pripalo to da ga mixam.
3. Kakav je Vaš odnos s ostatkom team-a s obzirom da ste posljednji koji je ušao u Def Mix? Da li su Vas prihvatili?
Moj odnos s dečkima je poseban. David mi je kao brat, a Frankie zaljubljenik u glazbu – Godfather. Uz njega se osjećam komodno a daje mi često dobre savjete. Satoshi mi je najbolji prijatelj. S njim dosta pričam o glazbi ali i o drugim temama. Zajedno smo pokrenuli Saw Recordings. Mislim da me kao osobu individualca jako dobro prihvaćaju.
4. Da li više volite svirati u Europi ili Americi, i zašto?
Više volim Europu jer europljani razumiju i prihvaćaju house glazbu. U Americi trenutno vlada hip-hop, R&B, te rock & roll scena koja je popularna od radia do TVa, i video igara. House glazba je još uvijek dosta underground bez šanse da se izkomercijalizira.
5. Kako se osjećate dok svirate u HR?
Volim svirati u Hrvatskoj. Vaša zemlja, hrana i kultura su predivne. Uvijek se osjećam jako dobro kada sam tu gost i uživam svirati pred vašom publikom.
Intervju by Marko Njegić (Slobodna Dalmacija)
Treći dan Exita 007 pamtit ću po iščekivanju Snoop Doga čiji je nastup kasnio dva sata zbog Loryn Hill kojoj je kasnio avion. Dok sam čekala “crnačko kuče” da “zalaje” uživala sam u Basement Jaxxu i u masivnim crnkinjama koje su zapalile masu. Nisam mogla više da čekam Snoopa pa sam se zaputila ka Happynovisad stage-u gde je svoj set upravo završavao Double B. Usledili su Ed Rush i Mc RymeTyme i sve je to zvučalo skroz dobro ali čini mi se da MC nije dao sve od sebe tako da nije imao dobar kontakt sa publikom. Odličan drumnbass. Baš onako po meri. Kada je Saint Gein započeo nastup , krenula sam ka Main stage-u jer nikako nije bilo realno propustiti LTJ Bukema i Mc Conrada koji su upravo na Exitu snimali Progression Session 8. Zanimljivo je bilo i na Foodlandu gde se na videobeamovima mogao pratiti nastup na glavnoj bini. Jedina zamjerka je skupa hrana , više prilagođena Englezima i njihovom standardu. A bilo je i iščuđavanja jer su se u jednom trenutku Britanci gađali hranom koju neko od posjetioca Exita nije mogao da priušti. Jutro sam dočekala uz lepršavi drumnbass.















