Skip to main content

Domaći i regionalni DJ-i o Sea Staru: Festival je bio vrhunski i jedva čekamo iduća izdanja


Na Sea Staru mi je bilo ludilo, stigao sam dan ranije pa sam otišao vidjeti kakva je tamosfera i prvu večer. Mogu reći da mi se sviđa mi se cijeli koncept festivala jer se može čuti dosta različitih vrsta muzike, a lokacija je predobra. Bilo je baš lijepo vidjet toliko prijatelja i kolega na jednome mjestu,” kaže nam DJ Jock, jedan od najjačih splitskih elektroničkih aduta, koji je set imao u najljepše vrijeme – taman kad sunce izlazi na obzor.



Publika je bila fenomenalna, bas sam guštao puštati muziku. Pogotovo kad je svanulo, to je prebacilo sve u drugu dimenziju,” kaže pa hvali organizaciju: “Ekipa iz Exita stvarno zna napravit dobar i kvalitetan festival i sigurno imaju najbolji hospitality od svih evenata na kojima sam nastupao. Mislim da će ovaj festival samo rasti iz godine u godinu i baš me zanima koji će sve izvođači biti bookirani u narednim godinama.



Jockovo oduševljenje i entuzijazam dijeli i veliki Petar Dundov.Bilo je izvrsno na Sea Staru, produkcija je fantastična, kao i zvuk, a svirka je bila prava uživancija. Atmosfera na flooru je bila odlična, a publika je bila naj. Uspio sam poslušat Wu Tang Clan, dečki su razvalili, promuvao sam se malo po stagevima, posebno su mi se dojmili Unique, Marko Nastić, Lawrence Klein i Marcel. Uglavnom provod za 5,” rekao nam je Petar.



DJ Unique na Sea Star je stigao drito s južnoameričke turneje. “Bila mi je čast nastupiti na Sea Star festivalu, publika je bila izvrsna, a vibe jako dobar i pozitivan. Dao sam najviše što sam mogao s obzirom da sam se vratio s turneje bolestan, tako da vjerujem da bi u drugim okolnostima bilo još i bolje,kaže Unique, pravim imenom Matko Butković. “Poslušao sam svog dragog prijatelja Petra Dundova, kao i Marka Nastica, atmosfera je bila na vrhunskom nivou. Line up je super jer podržava našu scenu i daje support lokalnim izvođačima,” objašnjava. Ovo mu je bio prvi put na Sea Staru, no, nada se, ne i posljednji. “Najviše me se dojmila lokacija u blizini samog mora i plaže, već samim time je festival poseban, a oduševio me i zbog različitih žanrova muzike koje pruža,” rekao je.



Lawrence Kleinu Sea Star je bio pravo zagrijavanje za ljeto i prilika za brušenje forme – odmah dan nakon što je preuzeo Nautilus Arenu, išao je rasplesati publiku i na Vortex Yoruba Family Eventu na Čigrađi.

Ma, kako će biti nego odlično svirati na ovako ozbiljnom i velikom festivalu s vrhunskom produkcijom i brojnim posjetiteljima. Sea Star je na svim razinama bio top, a posjećenost velika na svim stageovima. Bilo je krcato ljudi sa svih strana svijeta, a posebno puno Slovenaca i Talijana,” kaže nam Šibenčanin Lovre.



Velika mu je čast bila naći se u tako respektabilnom line-upu. “Dundov je bio stvarno odličan live, on me se najviše dojmio te večeri, iako su i ostali odradili dobre setove, u okvirima koje sam i očekivao. Jocka nažalost nisam čuo do kraja, išao sam leći jer sam ujutro rano putovao. Na drugim floorovima nisam bio, ali naš je bio stvarno divan!”, priča Klein, pa kaže i da mu je posebno drago bilo što na njegovom stageu na početku seta nije bilo previše ljudi, no prilično se brzo napunilo.



Kao i Lovri, Petar Dundov bio je favorit i Marku Nastiću.Dundova sam definitivno morao poslušati. Volim njegovu muziku, a nemam ga priliku toliko često čuti, dok sam ostale u većoj ili manjoj mjeri imao priliku vidjeti u skorije vrijeme. Dundov mi je jedan vrlo interesantan artist, a i osobno ga poznajem već godinama,“ rekao nam je Nastić. Pročitajte kompletan intervju sa Markom Nastićem ovdje.

Satnica za 3 floora Magic Sound of Dalmatia partya

Meteorolozi najavljuju buru i smirivanje vremena, a Aurora ima natkrivena sva 3 floora pa se tako plesači koji dolaze iz cijele Dalmacije ne trebaju brinuti da će kiša poremetiti planove oko njihovog plesa i prvog okupljanja dalmatinske elektroničke scene koje uključuje 32 DJ-a iz 11 gradova i veliku izložbu flyera.



Pogledajte satnicu i iznenađenje koje smo priredili.

Terrace floor:
22.00 Chuby
23.30 Chanovski
00.30 Xponat
01.30 Lushi
02.30 Pero-FH aka Skeptik
03.30 Allan, El Commando, Kommoda
05.00 Jock b2b Edy C.


Magic floor: (na katu)
22.00 Paleolitik b2b Beepolar
00.00 Stipe
01.00 Tome R b2b Juri Paik
02.00 Toni Juranović
03.00 Pinkblack
04.00 Foxy
05.00 Fabian Mateša b2b Carnero


Flower floor: (prizemlje)
22.00 M`tlaren
00.00 Ante Banić
01.00 Antonio Jukić b2b Tex Willer
02.00 Manistra b2b Tyson
03.00 Marul
04.00 Rocky Wale
05.00 Liquid b2b Amigoo



ULAZNICE, GRUPNE I HAPPY HOUR

Ulaznice po 80 kn ili grupne po 300 kn moguće je uzeti danas do 20h na Adriaticket.com ili lancu fizičkih prodajnih mjesta.

HAPPY HOUR 
Za sve one koji dođu u Auroru između 22 i 23h ulaznica na blagajni će biti 80 kn.

Poslije 23h cijena ulaznice na blagajni kluba raste na 100 kn.

Zorro: Aurora je kao klub uvijek imala poseban status

Tako je imao prilike nastupati pred prepunim auditorijima svih boljih dalmatinskih klubova: Midnight, Aurora, Night, F1, Stella, Popaj, Discovery, Masters, Tribu, Nautilus, Lazareti, Barbarella, Aqua, Gotham, Desperados, Kulušić, Otv. Uoči večerašnjeg Magic Sound of Dalmatia partija u Aurori popričali smo sa Šibenčaninom koji je već više od dva desetljeća na sceni.



Ulaznice su u pretprodaji 80 kn na Adriaticket.com večeras do 20h ili do isteka zaliha, a ima i grupnih po 300 kn (5 ulaznica). Ulaznica će biti i na blagajni kluba od 22h po nešto većoj cijeni od pretprodajne.




1. Bok bok Zorane, dobro nam došao na stranice Klubske u osvit ovog uzbudljivog magičnog dalmatinskog glazbenog projekta. No, prije sadašnjosti malo prošlosti i nostalgije. Bila je to '99. kada je za tebe službeno počelo glazbeno putovanje. Što se događalo od tada, na kojim podijima si bio predani plesač i sjećaš i se prvoga trena kada si pomislio da bi volio biti onaj za pultom?

Sami početci sežu prije 96 kad sam otkrio Radio 1 i emisiju Essential Mix koju sam u to vrijeme željno isčekivao svaku subotu navečer od tri do pet ujutro snimao na kazete te kasnije upijao i preslušavao pomno sve te mixeve koji su za to vrijeme na našim prostorima zvučali kako da dolaze sa druge planete. Pomalo sam počeo pohađati partye na Capelli i u Nighta. Uglavnom su početci bili na širem šibenskom području. Kasnije se tu pridružio Split i Zadar sa svojim klubovima koji su u to vrijeme bili aktualni. Glazba i sve sta se tice glazbe mi je oduvijek mogu slobodno reci stil zivota jer me oduvijek privlacila od malih nogu. Ja sam i prije ove elektroničke ere bio Dj na raznim zabavama jos kao tinejdžer. Oduvijek sam se bavio selekcijom dobre muzike raznih zanrova. Tako da mi pult nije nepoznanica nego nesto s cim sam odrastao.



2. Koji glazbenici, labeli, trake, klubovi ili klupski programi su utjecali na stvaranje tvoje sadašnje estetike? Kako bi opisao svoj zvuk i kako je on mutirao s vremenom? Što se promijenio na podijima u posljednjih 20 godina i što misliš o mlađoj ekipi koja tek dolazi na scenu?

Labeli i producenti koji su najvise imali utjecaja u mojim pocetcima se razlikuju od labela i producenata koje prefreriram danas jer ima malo koji da je zadrzao zvuk koji sma prefrerirao prije, (Laurent Garnier, Oxia, Bryan Zentz, Umek, Valentino Kanzyani, Deetron, Jeff Mills) a danas su to neki drugi producenti i labeli uglavnom u ovom digitalnom dobu je slobodno mogu reci sve dostupno, ali u principu od toga svega ja sebi uvijek mogu naci nesto sta me dira kako muzicki tako i stilski, mada stilski vise nemam nikakvih ogranicenja znaci sve sta je dobro i sta mi se svidja mogu pustiti. Slobodno mogu reci kako je najvise utjecaja imao Omegaritam jer sam partye u organizaciji Pere Fullhouse-a najvise pratio tako i bio najcesci gost kako za pultom tako i na podiju. Mislim da je i Pero za to vrijeme i dovodio najveca imena kako evropske tako i svjetske scene, te se slobodno mozemo osjecati pocascenima sta smo zivjeli u tom vremenu.

Moj osobni zvuk je mutirao sa vremenom jer jednostavno moras biti u tome i pratiti trziste i pravce muzike koji se neprestano mijenaju i u tom svemu moras pronaci bas ono sta ti najvise odgovara stilski i muzicki. Pa tako i moj zvuk prati vrijeme koje je sad aktualno tako i zvuk mogu reci da je mutirao. Elektronička glazba je po meni odrasla  te su se stilovi podijelili u raznim pravcima, kako dobrim tako po meni i losim. Dolaskom interneta i digitalnog doba doslo je i do lakse dostupnosti svega svima i bas je zbog toga potrebnije iskustvo i znanje da se eliminira sve sta nije dostojno. Mladima bi porucio da postuju to iskustvo. Ipak treba vremena i iskustva kako bi se izgradio put. I naravno uvijek je respect na prvom mjestu, a danasnje generacije mislim kako ga bas i nemaju, to govorim iz osobnog iskustva kako se nebi netko nasao uvrijedjen.




3. Je li se temeljni modus operandi dolaska na party, njegovi ciljevi i način uživanja u glazbi promijenio od prijeloma stoljeća i sada u digitalnom? Koliko značenje za tebe nosi Aurora i kako vidiš njenu funkciju u jačanju obalne scene? Da se može vratiti u bilo koju party godinu Aurore koju bi odabrao proživjeti još jednom?

Temeljni modus partija uopce nije promijenjen sta se tice dolaska po meni jos uvijek ljudi dolaze kasno na party mislim da bi bilo bolje da ranije izadju tako da se i klubovi i mjesta na kojima se partiji odrzavaju prije napune jer ce im onda i cijela vecer duze trajati. Sta se tice uzivanja u glazbi mislim da se te stvari nisu puno mijenjale to je manje vise ostalo isto. Aurora kao klub je uvijek imala poseban status sta zbog pozicije sta zbog izgleda i koncepta samog kluba, a da ne govorim o docekanim suncanim zorama na teraci samog kluba. Svaka godina u Aurori prica pricu za sebe tako da bas i nema neka koju bi izdvojio mozda bi to bila 2003. kad je stigao Laurent Garnier po meni jos jedan od najvecih umjetnika elektronike uopce.



4. Tvoja pozadina nije samo ona za pultom već i iza zastora organizacije i promocije. S ovim vještinama na umu, kako vidiš značenje projekta Magic Sound of Dalmatia 1. lipnja i koliko je važno okupiti vrijedne inteligentne ljude na jednome mjestu? Očekuješ li da će ovo pan-dalmatinsko druženje uroditi i nekim novim daljnjim suradnjama? Po čemu bi rekao da se mentalitet i zvuk kontinentalne Hrvatske filozofski razlikuje od njegove obalne sestre?

Mislim da je ovaj project hvalevrijedan jer radi na ujedinjenju scene i okupljanju ljudi od struke na jednom mjestu. Sigurno da ce se neki ljudi po prvi puta sresti na ovom eventu pa tako i razmijeniti i kontakte i utiske sta bi zasigurno moglo i uroditi nekim novim medjusobnim suradnjama. Kako se razlikuje mentalitet samih ljudi tako se razlikuje i sama glazba jer mislim da smo mi u ovom obalnom dijelu uvijek preferirali malo laksi i melodicniji zvuk bar sta se tice mog muzickog izricaja to bi nazvao mediteranskim stihom.



5. Kako vidiš budućnost Magic Sound of Dalmatia projekta i budućnost domaće glazbe na internacionalnom planu? Vidiš li da se Magic Sound of Dalmatia širi i na podije hladnijeg doba godina?

Buducnost MSOD-a vidim ako ovaj prvi party prodje dobro sigurno bi se project mogao i nastaviti. Bilo bi dobro bar dva puta godisnje da se napravi ovakva manifestacija kako u ljetnom tako i zimskom ruhu. Mislim da glazbeni producenti koji stvaraju dobru i kvalitetnu muziku imaju sanse da se probiju na svjetsko trziste jer u danasnje vrijeme uopce nije bitno odakle dolazis bitno je da jednostavno dobro radis ono do cega ti je stalo, a to je elektronička glazba i njena produkcija.



6. Wild Card pitanje: Koji zvuk voliš i zašto? Može biti baš bilo što, glazbeno ili životno, od vrtnje ventilatora, preko šuškanja lišća, do zvuka kamenja pod stopalima.

Najviše volim zvuk mora koje se proteze duz sljuncane obale i onda povlaci nazad i tako u nedogled. To je nesto sta je tesko opisati rijecima to je mediteranski zvuk koji lezi duboko u mome srcu.

Dotur & Champa – Magic Sound of Dalmatia Promo Mix


Žanrom se ne ograničavaju, no njihov zvuk bi se mogao opisati kao eklektična mješavina žanrova od techna, deep housea i techna, do progresivnih beatova, koje vješto komponiraju u svoje setove. Dotur & Champa nastupali su uz niz lokalnih i regionalnih izvođača, na partyjima na Ušću Neretve, na Jusker festivalu u Culture clubu Revelin, u Lazaretima, u splitskoj Jungli te na mnogobrojnim široj javnosti nepoznatim lokacijama.



U sklopu M`tlaren kolektiva nastupaju ove subote u Aurori 1.6. na Magic Sound of Dalmatia. Još danas i sutra u prodaji su povoljnije ulaznice po 80 ili 300 kn (grupne) na Adriaticket.com ili do isteka zaliha. Na blagajni kluba ulaznice će biti nešto skuplje.