Skip to main content

Završno pripetavanje za nastup na Infinity festivalu


U sklopu festivala, 1. svibnja objavljen je Infinity DJ Contest 2019, a ideja je da pobjednik ovog natjecanja otvori Infinity festival 29. lipnja. Prijave su trajale do 15. svibnja, a po pravilima natječaja, u uži izbor ušlo je šestero natjecatelja/ica.

Kako žiri nije mogao odabrati najboljih petero, odlučeno da svih šestero natjecatelja/ica dobije priliku predstaviti se publici u finalu 1. lipnja na Maloj sceni Hrvatskog doma.



Po završetku večeri, publika će u roku od 48 sati imati priliku glasati za najbolji set, a konačnu odluku o pobjedniku po zbroju glasova publike i žirija organizator će objaviti 4. lipnja. Odabrani FInalisti DJ Contesta su:

GORDAN b2b PETRA (Zagreb)
GRGUR b2b TIN (Zagreb)         
ZLEE (Koprivnica)                       
ALEN MERDAN (Zagreb)            
STEFAN T (Karlovac)                  
IGOR b2b VINKO (Zagreb)     

   

Pobjednik contesta osvaja:
-nastup na Infinity Festivalu 29.06.2019.
-plaćene troškove prijevoza
-3 karte za svoje frendove

Setove finalista možete preslušati na ovom linku.

Ferreck Dawn: Treba raditi vlastitu produkciju. To je najbolji način da vas primjete.

Ferreck Dawn otkrio nam je koji mu je najdraži klub, koje pjesme opisuju njegov život te zbog kojeg DJ-a jedva čeka Forestland. Ususret tom nastupu kojeg ne može dočekati, s Ferreckom smo proćakulali preko maila.



•    Dragi Ferreck, dobrodošao na stranice Klubske scene. Da je tvoja karijera osoba, sada bi već bila dovoljno stara da popije piće u baru. Možeš li se još uvijek prisjetiti svojih početaka? Koje su bile prve trake i umjetnici radi kojih si pomislio da bi se mogao baviti ovime što radiš danas?

Zavolio sam glazbu kad sam počeo ići na partije u dobi od 15 ili 16 godina. Vidjeti DJ-a u centru Amsterdam Arene tijekom Sensation Whitea u 2001. godini mi je bio nevjerojatan prizor koji me potaknuo da i sam postanem DJ. Taj me je event očarao.

Tada sam bio zainteresiran za trance, hardstyle i hard techno, što je prilično drugačije od onoga što me okupira danas. Mauro Picotto, koji također svira na Forestlandu, je tada bio među mojim najvećim favoritima.


•    Sjećaš li se svojeg prvog giga?

Zaista ga se ne sjećam, bilo je to prije 18 godina. Sjećam se tek tog perioda kao veće cjeline.


•    Koji bi bio tvoj savjet onima koji tek počinju svirati u ovom digitalnom hiperpovezanom vremenu globalne glazbe?

Izučite svoj zanat. Svatko može smiksati dvije trake, ali ga to ne čini dobrim DJ-em. Treba naučiti čitati gomilu, prepoznati što pali, a što ne. I, najvažnije od svega, treba raditi vlastitu produkciju. To je najbolji način da vas primjete.




•    Kako pristupaš stvaranju glazbe i kako izgleda tvoj kreativni proces? Jesi li striktan ili imaš slobodniji pristup kreiranju glazbe?  

Obično počnem s toplineom ili sampleom oko kojih onda gradim traku. Nemam set pravila, vise sam “go with the flow” tip. Ponekad se to sve dogodi vrlo brzo, a nekad mi trebaju tjedni da završim traku. S druge strane, prilično sam uredan i želim da sve bude savršeno pa me to košta vremena.



•    Svirao si u nekima od najrenomiranijih klubova i festivala diljem svijeta. Imaš li najdraži? Preferiraš li veća okupljanja ili intimnije atmosphere manjih klubova?

Najdraži mi je klub londonski Egg, obožavam vibru tamo. Preferiram manje klubove. Za house glazbu je bitno da se možeš povezati s publikom.



•    Ugostit ćemo te na Forestlandu. Imaš li poruku za svoje fanove s Balkana? Što pripremaš plesačima i gdje te možemo uhvatiti ostatak ljeta?

Presretan sam što se vraćam u Hrvatsku! Bezbroj puta sam puštao glazbu kod vas i mislim da je to jedna od najljepših zemalja svijeta. Obala je nevjerojatna! Zaista se veselim sve vas vidjeti na Forestlandu! Ostatak ljeta sam u Kanadi, Južnoafričkoj Republici, Španjolskoj, Velikoj Britaniji, Belgiji, Nizozemskoj i Bugarskoj.



•    Wild card pitanje: da možeš složiti soundrack svojeg života, koje bi pjesme izabrao da predstavljaju poglavlja?

Ovo je zaista teško. Ali neki od favorita su mi: Ludovico Einaudi – Una mattida, Energy 52 – cafe del mar, Booka Shade – Night falls, Michael Jackson – Thriller te Ed Sheeran – I see fire (Kygo remix).

Bliži se Magic Sound of Dalmatia – ovo su splitski aduti


Preko 30 DJ-a na tri floora okupit će ekipu koja je kreativna pokretačka snaga područja od Zadra do Dubrovnika. Taman negdje u sredini je Split, kojeg će predstavljati 9 vrhunskih umjetnika. Ulaznice za Magic Sound of Dalmatia dostupne su na Adriaticketu.



Prvi traži najmanje predstavljanja – to je Pero FullHouse, poznat i pod imenom Skeptik. Prema njemu ipak ne treba biti skeptičan jer se radi o pravoj legendi, jednom od rijetkih ljudi koji se mogu pohvaliti da su još prije prijelaza u novo tisućljeće svirali na berlinskom Love Paradeu pred višemilijunskim brojem ljudi. Još od tada Pero je jedan od stupova hrvatske elektronike, a gotovo je nemoguće izbrojati sve evente na kojima je svirao ili ih organizirao.


 
Dobro poznato splitsko ime je i DJ Jock, koji se, osim selekcijom, ističe i produkcijom. Vrte ga, među ostalima, Adam Beyer ,Alan Fitzpatrick, Joseph Capriatti, Jon Rundell i Richie Hawtin. Već s 18 godina izdaje prvi EP za label Christiana Varele, a njegove su stvari pod svoje okrilje stavili i Sasha Carassi te Umek.

Lushi

Svoju karijeru je započeo 1994. kao DJ i organizator prvih partya u Splitu, točnije u današnjem Domu omladine. Lushi se nije zadržao samo u Splitu pa je kao resident DJ radio i u zagrebačkim klubovima OTV, The BEST, u sklopu programa pod nazivom "Futurescope i Retroscope". U svojoj karijeri je svirao sa zvijezdama elektronske scene kao što su: Larent Garnier, Ritchie Hawtin, Luke Slater, Carl Cox , Jeff Mills, Terry Francis, Evill Eddie Richards, i dr. Prvu ploču Lushija je izdao u suradnji sa Pille-tom pod nazivom "Lupipe Acidosis / This is Acilectro" na etiketi Lifted Rec. USA, a nakon toga izdaje na engleskoj etiketi PLAY rec. Suosnivač etikete Acilectro sa Milanom Pivalicom (Pille) i Fetom.



El Commando je dobro poznato ime u splitskoj Kocki. Pušta techno i house pomno dozirane u kombinaciji s acidom, bassom i electrom.



Kommoda
Do 2015. Kommodu su interesirali uglavnom bass zvukovi, a tada se intenzivnije susreće sa techno glazbom koja ga je potpuno okupirala. Setovi su mu electro, EBM i sporiji hipnotički, mračni, minimal techno.



Allana nećete čuti na društvenim mrežama pa je najbolje da se potrudite čuti kako njegovi techno, electro i old school psy trance zvuče live.



Talentirani Marul u potpunosti je u glazbi od 2014. Godine, a svoj stil definira kao kombinaciju tech-housea, dark housea i techna, pa u svojim setovima kombinira jače dijelove s plesnim grooveom i melodijama.



Tyson je poznat kao DJ koji je svoju karijeru počeo u skate parku i vrtio isključivo vinile. Dio je organizacije 3kUMA, poznate po opuštenim partijima kojima su srž dobra glazba i dobri ljudi. Tamo na početku ove priče, pored Bibine trgovine, dva momka su si 2008. pružila ruku.



Tyson je, čini se, rođen na gramofonima jer ga se nitko bez njih ni ne sjeća, a Manistra pak u tome trenu još nije prste službeno umočio u glazbu, no predani plesač uskoro je našao zajednički glazbeni jezik sa svojim novim prijateljem i priča počinje. 2013. bilo je vrijeme da se razraste pa 3kUMA kreću s organizacijom partija gdje je centralna misija da dođeš i uživaš s dobrim ljudima uz dobru glazbu.


 


Kenny Larkin nastupio na najvećem festivalu u Detroitu, a evo i što poručuje


Nedavno je nastupio na velikom DEMF – Detroit Electronic Music Festival u LIVE izvedbi. Očaran je bio time što su neki izvođači tog festivala poput Paco Osuna, Dubfire, Nicole Moudaber, Kevin Saunderson i La Fleur vrtili njegov remix.



A poruku je poslao i snimivši kraći klip sa nastupa Kevin Saundersona: "We are Detroit! The Saunderson’s educating the younger generation in Detroit, Techno Mecca!"



Nedavno je u kraćem intervjuu za Barefoot Sounds koji slovi za profesionalnog proizvođača studijskih monitora izjavio:

"Biti majstor svog zanata znači živjeti, spavati, disati ono što radite, proučavati velikane koji su došli prije vas, naučiti zanat, slušati ljude na koje gledate, slušati njihove stvari. Pokušajte duplicirati ono što rade na svoj način da biste se nadahnuli i na to svoj mali obol."



Slušajte ga ovoga ljeta na NOX festivalu od 2. do 4. kolovoza na lokaciji plaža Martinska u Šibeniku. Njemu se pridružuju i Juan Atkins, Terr, Red Axes, Petar Dundov, Coeus, DJ Jock i Lawrence Klein, Forniva, Roof AW i mnogi drugi. Ulaznice su u prodaji na Entrio, a trenutna cijena je 160 kn. Zanimljivo je da festival nudi i pet dana besplatnog kampiranja ako uzmete festivalsku ulaznicu!

Sve je spremno za treći #welovesound ove subote u Zagrebu


Neki od najpoznatijih svjetskih DJ-a elektroničke glazbe rasplesat će Zagreb ove subote, 1. lipnja. Treće po redu izdanje ovog butik festivala predstavljeno je u Zagrebu, a poseban naglasak stavljen je na produkciju zvuka te uređenje festivala. Kako se ovog vikenda u Zagrebu konačno očekuje lijepo i toplo vrijeme, prilika je ovo za vrhunsku zabavu na otvorenom.


 
Veseli me što nas u subotu očekuje lijepo vrijeme, to nam je jako bitno. Mislim da će biti pravi zagrebački summer opening, očekujemo jako dobru atmosferu i odličnu glazbenu ponudu. Program počinje u 16 sati na Jarunu i trajat će sve do 5 ujutro, a od 5.30 selimo se u klub Aquarius gdje će biti after party. Gosti dolaze iz cijele Europe, a ja pozivam sve da nam se pridruže i provjere zašto je ovo omiljeni zagrebački festival!“ – izjavio je Dalibor Oliver Zjačić, organizator #WELOVESOUND festivala.


 
Lokacija koja se nalazi između Velikog jezera Jarun i savskog nasipa, pored skate parka, okružena je zelenilom i drvećem. Za uređenje se koriste četiri tehnologije svjetlećih instalacija, a bit će postavljen i drveni plesni podij.


 
Sve kulturno-zabavne manifestacije za Zagreb znače više posjetitelja, a manifestacije poput #WELOVESOUNDA sa svojom ciljanom skupinom, a to su mladi, pomažu Zagrebu pozicionirati se na karti turističkih i glazbenih destinacija. Ovaj festival podržavamo jer vjerujemo u ekipu koja ga radi i njihovo iskustvo. Želja nam je da festival u idućim godinama dođe na još višu razinu te da pokrijemo i segment publike koja voli urbanu, elektroničku glazbu!'' – izjavio je Nikola Stojadinović, savjetnik u Gradskom uredu za kulturu. Festival se održava u suradnji s Gradom Zagrebom te TZ Grada Zagreba. Festival organizira iskusni tim Sonus festivala, koji je treću godinu zaredom proglašen najboljim festivalom u Hrvatskoj.


 
Američki superstar DJ Seth Troxler predvodi glazbena imena koja će zabavljati nekoliko tisuća gostiju koliko ih se očekuje ove godine. Ovaj glazbenik, koji je 2013. godine proglašen najboljim na svijetu prema Resident Advisor-u, u Zagreb dolazi nakon nastupa na Movement Electronic Festivalu u Detroitu.


 
Uz njega, na festivalu će nastupiti i Švicarka Sonja Moonear. Ona je prošle godine unatoč kiši napravila odličnu atmosferu koja se i danas prepričava. Sonja je jedna od najtraženijih DJ-ica na svijetu što potvrđuje i podatak da je samo u prvih pet mjeseci ove godine imala čak 25 nastupa u 15 zemalja na različitim krajevima svijeta.   


 
Na #WELOVESOUND će nastupiti još tri cijenjena i iskusna DJ-a, predstavnik francuske house scene – Dyed Soundorom, jedan od osnivača svjetski poznate izdavačke kuće Visionquest – Shaun Reeves te Luca Cazal, resident jednog od najpoznatijih svjetskih klubova DC10 na Ibizi. Domaće glazbenike ove godine predstavlja jedan od najboljih hrvatskih DJ-a te nagrađivani producent Andrea Ljekaj, poznat po nedavnom remixu za Josipu Lisac.


 
Ulaznice za festival mogu se kupiti u sustavu Entrio.hr i ticketshop.hr te na TISAK MEDIA prodajnim mjestima, a online putem službene web stranice festivala. Partneri festivala su Red Bull, Jana, Coca Cola, Jack Daniels, Arena Centar, medijski partner 24 sata. Preferirano sredstvo plaćanja na festivalu su Mastercard® i Maestro kartice® pa posjetitelji pri plaćanju ovim karticama na festivalu ostvaruju 10% popusta na svim šankovima. Također, posjetitelji pri kupnji ulaznica za #WELOVESOUND festival od 16 do 19h na dan eventa, ostvaruju 50% popusta na cijenu ulaznice plaćenu Mastercard i Maestro karticama.

Facebook:
https://www.facebook.com/insoundwetrust/ 


Instagram:
https://www.instagram.com/welovesound/

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/2196667973916350/


PRIDRUŽITE SE NAŠOJ VIBER  ZAJEDNICI PUTEM VAŠIH MOBITELA
https://vb.me/sonus2018community