Skip to main content

Delta Sound Industry sprema Božićni Rave u baćinskom Domu kulture


Serija eventa [ TRACK YOU ] počela je sa gostovanjem DJ Jocka, te se sad nastavlja s Božićnim izdanjem. [ TRACK YOU ] serija je pokrenuta da se stvori konstantnija zimska klubska scena u dolini Neretve, sve do početka ljetne sezone, kad kreće "Go.HARD" i "Neretva Beat".



A evo ponešto i o glazbenim selektorima ove večeri.

Marko Schuman je 23. godišnjak iz Komina, koji započinje svoj glazbeni put 2016. godine na lokalnim partijima. Zbog nedostatka konstantne scene na području Neretve, ubrzo mu se javlja želja da omogući ostalim izvođačima, te svim ljubiteljima elektroničke glazbe što bolju, kvalitetniju te sadržajniju scenu. Tada mu se pojavila ideja o osnivanju organizacije Delta Sound Industry, koja je okupila sve koji su bili željni utjecati na lokalnu scenu bilo kojim putem. Ubrzo nakon se pojavljuju dva programa pod organizacijom Delta Sound Ind., a to su ''Go.HARD'', koji se pokazao kao vrlo uspješan, kvalitetan i privlačan ljubiteljima kulture i ''Neretva Beat'' koji služi kao odskočna daska dj-evima sa područja Neretve.



Glazba mu seže od dubljeg techna sa dozom minimala, pa sve do agresivnijeg zvuka. Za pultom uvijek pokušava svoj žanr uklopiti u jedan pravilan i kvalitetan i energičan set u kojemu izabrane trake formiraju priču od samog početka pa do kraja. Do danas je dijelio pult sa mnogim jačim regionalnim imenima.



WØLT je dj i producent koji je svoje putovanje u svijet elektroničke muzike započeo sredinom, odnosno krajem devedesetih godina. Nakon niza godina educiranja o korijenima i kulturi elektroničke muzike kao i usavršavanja dj tehnike, započinje sa ozbiljnijim radom.



Logičnim slijedom događaja ubrzo se javlja i želja za stvaranjem "bitova" što je nekoliko godina poslije rezultiralo sa nekolicinom izdanja na pločama (kao i u digitalnom formatu) na nekim od svjetski poznatih techno etiketa. Jedan je od rijetkih u BiH koji je uspio zadržati svoj zvučni identitet i ostati dosljedan određenom stilu kroz svo vrijeme techno evolucije. Njegovi bitovi su energični sa hipnotičkim sekvencama.



Mimashouu je slavonski dj sa trenutnom adresom u Splitu. Kroz rad sa Ground Zero i Delta Sound Industry dj-evima je stekao znanje i iskustvo za pultom koje sad itekako koristi nastupajući na raznim eventima diljem zemlje. Njegov muzički stil se bazira na tvrđem i sirovijem techno zvuku.

FB Event:
[ TRACK YOU ] Christmas Rave | Dom kulture Baćina

Prije 30 godina održao se prvi Techno Party u Rijeci


Prema informacijama koje je podijelio sa nama prvi techno party u Rijeci bio je u organizaciji Jovanottia i Cecchia 16. prosinca 1992. u Palachu pod nazivom Acqua Marina Dance Party.



Na današnji dan prije 27 godina nastupali su DJ Pasqualino (poslije pod imenom DJ Elvis,) Cipriano DJ Bum Bum (poslije Arexx) i Live Act Cyborgix 4E75. Tijekom 1993. i 1994. nastavili su se Techno partiji u Palachu i održavali se svaka 2-3 mjeseca. Techno scena je dva puta gostovala i u Quorum Colorsu tih godina, iako je Quorum bio House klub.

Amelie Lens za Cercle nastupila pokraj 9 srebrnih kugla Atomiuma


15. srpnja nastupila je u sklopu Cerclea pokraj Atomiuma u Briselu

Atomium je skulptura izgrađena u čast Svjetske izložbe 1958. u Bruxellesu. Ta 110 m visoka čelično-aluminijska konstrukcija postala je senzacijom Izložbe. Skulptura, koja nadvisuje izložbeni prostor na terenu perivoja Laeken, predstavlja devet atoma jednog alfa-željeznog kristala u mjerilu 1:150 milijardi.



Kada je Svjetska izložba 1958. zatvorila svoja vrata, devet srebrnih kugla Atomiuma postale su znamenitost grada Bruxellesa. Nadaleko vidljive kugle lebde naoko bestežinski iznad glavnoga grada Belgije. Svoj snažan sjaj zahvaljuju jednoj 2 mm tankoj elektrolitski obrađenoj aluminijskoj kori.



Atomium nije samo izvana privlačan već je zanimljiv i njegov unutarnji život koji je potpuno klimatiziran. Svaka od tih devet blistavih kugli mjeri u promjeru 20 m. Preko pet pomičnih stepeništa – među njima i najdulje u Europi, tvrde Belgijanci – i nekoliko stepeništa dovode čovjeka kroz tri metra široke cijevi do pokrajnih kugli; tu se dolazi u sobu s jelom i do stalne izložbe koja prikazuje miroljubivo korištenje atomske energije. Brzi lift odnosi posjetioca brzinom od pet metara u sekundi u glavnu atrakciju Atomiuma: okrugli, udobni restoran u najvišoj kugli odakle se pruža veličanstven pogled na grad.



Atraktivna Belgijanka nastupa 8. veljače u Zagrebu (Boogaloo), a na open air pozornici je gošća Sea Star festivala u Umagu koji se održava 22. i 23. svibnja.

Objavljen Aftermovie sa 20 godina Future Sound of Zagreb festivala


Nastupali su: Cet | Cristian Varela | Damir Ludvig | Fabian Jakopetz | Felver B2B Jogarde | Frajman | Herya B2B Bronski | Insolate | Kiki | Kraundler | Lunar Dawn | Marko Nastić | Mary | Matya | Milea | Omnivox | PEZNT | Shipe | Stevo | Toxic | Twisted Twins | Yakka B2B Tom Bug | Zmayo



Pogledajte upravo objavljeni aftermovie sa ovogodišnjeg izdanja na 3 floora Boogaloo kluba

OneBeat 2020 – glazbena rezidencija u SAD-u


Program razmjene namijenjen je talentiranim glazbenicima, u dobi od 19 do 35 godina. Natječaj za prijavu sudjelovanja otvoren je do 20. prosinca 2019. U svojih devet godina postojanja, program OneBeat dovodi glazbenike (od 19 do 35 god.) iz cijelog svijeta svake jeseni na mjesec dana u Sjedinjene Američke Države.



Glazbenici zajedno pišu, produciraju i izvode originalnu glazbu te razvijaju strategije za društveni angažman utemeljen na umjetničkim metodama. Program OneBeat započinje uvodnom rezidencijom, gdje sudionici surađuju u stvaranju originalnog materijala, snimaju nove glazbene ideje, te razvijaju svoje projekte. Nakon uvodne rezidencije, sudionici programa OneBeat odlaze na turneju, gdje nastupaju pred širom američkom publikom, surađuju s lokalnim glazbenicima, te vode radionice s mladima. Kroz period od mjesec dana, svaki sudionik OneBeat-a također izlaže svoj plan za budućnost, u svrhu razvijanja projekata u svojim matičnim državama koji bi potaknuli stvaranje jake mreže društveno angažiranih organizacija vođenih glazbenim principima.



Program OneBeat inicijativa je Ureda za obrazovanje i kulturu (Bureau of Educational and Cultural Affairs) Ministarstva vanjskih poslova Sjedinjenih američkih država (U.S. State Department) & u produkciji kreativne agencije Found Sound Nation, pod vodstvom glazbene organizacije Bang on a Can. Izvor informacija www.culturenet.hr

Prijave su moguće putem poveznice:
https://apply.1beat.org/
 

Preko 1500 DJ-a potpisalo peticiju za uklanjanje plastike na partijima


Preko 1500 poznatih svjetskih DJ-a među kojima se ističu Richie Hawtin, Sven Väth, Honey Dijon, Danny Tenaglia, Ben Klock, Pete Tong, Tale of Us potpisali su ovu peticiju pod imenom "#PlasticFreeParty".



Svaki DJ koji je potpisao peticiju obvezuje se držati se pravila koje zabranjuje jednokratnu upotrebu plastike u DJ kabini. Pogledajte zanimljiv video spot koji je snimljen tim povodom.



"Promjene potiču pokreti", kaže osnivačica, Vivie-Ann Bakos. "Pokreti nastaju u zajednici, kreativnosti, participiranju i idealizmu. Tajni sastojak ili supersila u ovoj kombinaciji je glazba. To je apsolutno ono što nas veže i ujedinjuje pa iskoristimo glazbu za beskrajno dobro."



Festivali diljem svijeta pokreću inicijative za smanjenje upotrebe plastične ambalaže, a nedavno su neke stvari pokrenute i na Ibizi – otoku koji je tvorac svih trendova. Nakon što je prošle godine tema svih većih konferencija bila mentalno zdravlje, 2020. će zasigurno donijeti brojne diskusije oko uklanjanja plastike za jednokratnu upotrebu u glazbenoj industriji.