Skip to main content

Sindikat zove na Rave Bal u dvorcu Lukavec


Osim kvalitetnog line upa, organizacija posebnu pažnju ulaže u sam ambijent ionako interesantnog dvorca, a sve dekoracije pomno su osmišljene kako bi rejverima na plesu bila upaljena sva osjetila.



Ove godine uz rezidente Matu Čeku i Denisa Beifussa, glazbu pušta i legendarni Omar iz Siska, a headliner je Markus Fix iz Njemačke koji je Sindikatu odavno upao u uho. Markus dolazi u ove krajeve po prvi puta i iz Sindikata napominju kako im je čast ugostiti ovog izuzetnog umjetnika koji je na sceni preko dvadeset godina, a svirao je rame uz rame uz velikane elektronike kao što su Dominik Eulberg, Loco Dice, Troy Pierce, Vera, Dorain Paić, Tobi Neumann… Njegove setove slušalo se u legendarnim klubovima kao što je Robert Jonson u Frankfurtu te u mnogim drugim klubovima i festivalima.



Dvorac svoja vrata otvara u 14 sati, a Bal završava u 2 sata iza ponoći. Definitivno bismo preporučili da nakon subotnjeg ručka odjenete svoju omiljenu rejversku opravicu i ponesete plesne cipele te da se zaputite prema Lukavcu. Preporučujemo što raniji dolazak jer nema ništa ljepše od plesa u dubokoj hladovini uz osvježavajuća pića i magičnom ambijentu ovog plesnog maratona. Ovaj bal rejvera okuplja istinske ljubitelje elektroničke glazbe i zaljubljenike u elektroničko plesnu kulturu, a dokaz je da elektronička glazba ne voli samo mračne klubove već i dnevni đir začinjen fantastičnim ugođajem.



Ulaznice u pretprodaji su rasprodane ali bez panike! Ograničen broj ulaznica bit će dostupan i u subotu na ulazu u dvorac za 140 kuna. Službeni after party bit će omogućen svim posjetiteljima Rave Bala i to u režiji mladog, ali kvalitetnog kolektiva Synesthesia, a cijelu priču zaokružit će Gana Elez (Miniwal, Sindikat) svojim svjetlosnim tijelima i dekoracijama.



After party odvijati će se u tajnosti, a koordinirate bit će poznate rejverima s Bala. Cijena ulaznice za after je 20 kuna.

Zadnja godina Ultre u Splitu?


U Ultri su, doznajemo, imali spremne uvjete, njima je sinula ideja o održavanju na stadionu RNK Split. Nakon što su obavili razgovore u Banovini, gradonačelnik Andro Krstulović Opara je okupio pravni tim kako bi usuglasili točke ugovora. Za sada službeno vlada šutnja, čeka se rasplet trakavice i potpis kako bi obavijestili javnost.



S jedne strane navodni su razlozi odustajanja od Poljuda 'negativan' imidž zbog 'tjeranja' Hajduka u vrijeme europskih utakmica, a s druge strane sve glasnije se priča da jenjava interes i za ulaznicama. U Ultri bi, kako neslužbeno saznajemo, htjeli i na Splitovom stadionu iste uvjete kakve su imali na Poljudu. Za sada nema najave o dugoročnoj suradnji s 'crvenima' ni daljnjeg ostanka u Splitu, osim ako ne dobiju snažniju potporu Grada.
{youtube}id3LZsHkqSU{/youtube}


Samo potpis dijeli od preseljenja Ultre u Park mladeži, a vrlo vjerojatno festival odlazi iz Splita naslovnica je Dalmatinskog portala

Plesni ustanak u porečkom zaljevu – Rise Up festival!


Peškera zaljev čeka spreman od 5. srpnja uz internacionalnog headlinera. Kada kažeš "Maestro preuzmi!" u elektroničkom leksiku to znači da za pult staje Hernan Cattaneo. Danas 54- godišnjak i počasni građanin Buenos Airesa kao istaknuta osoba kulture, "El Maestro" je postao kum underground house scene ugradivši se u samu njenu srčiku premještajući argentinski house s lokalnih podija do globalnog uha, a danas sasvim neizgubljeno luta kroz house, progressive i techno.



U preko 30 godina u glazbi u zvučno se rodilo 11 albuma, 30 singlova i 50 remikseva. Prvu rezidenciju držao je u rodnom Buenos Airesu u Clublandu, gdje stvara cjeloživotna prijateljstva s gospodom s vrha kao što su Paul Oakenfold, John Digweed i Sasha, a samo nekoliko godina od početaka osobne pult priče postaje prvi južnoamerički rezident globalnog Creama te preuzima rezidencije i u ibiškom i u liverpoolskom Creamu.



Rezidencije je uhvatio i u Pachi Buenos Airesa i Ibize, a DJ Magova top 100-tka najboljih DJ-a bila mu je dom deset godina zaredom. Sasvim logična progresija za nekoga tko je zasvirao posvuda, od Warunga u Brazilu, Yellowa u Tokiju, preko Avalona u Los Angelesu, do Stereo Montreala, pustinjske bajke Burning Mana i londonskog Ministry of Sounda.



Ovaj osnivač Sudbeat labela ujedno vodi i globalno poznatu Resident emisiju na radio valovima s jednakom strašću za svoje kolege već dekadama u glazbi kao i za mladice koje niču diljem scene. 5. srpnja s nama je u podršku plesa i ustajanja iz blata još i regionalna i domaća svita  – After Affair, bosansko-hercegovački dualni glazbeni sustav kojeg čine Bonjasky & Ivan Z, a plešeš i uz dobro ti poznata lica i glazbene ukuse Marina Biočića, Bronskog, Life4Funka te Marcela, dok će naredna dva dana festivala plamtjeti uz đavoluke Don Diabla i Sean Paula.



Baš izuzetno elektronički nastrojeni ti, upade za prvi dan uzašašća od mondenog hvata za 109 kn, a festivalke za sva tri dana usidrene su na 239 kn i možeš ih pronaći na Entrio sustavu ovdje. Rise Up. Ustani. Nema smisla klečati. Život je lijep i ljeto stiže!

Dave Clarke oduševljen nakon nastupa na Kineskom zidu


Na ovom festivalu 18. i 19. svibnja uz Dave Clarkea nastupali su još Ben Klock, Marcel Dettmann, Mind Against, Pan-Pot i mnogi drugi.



"Iskreno, nisam znao što mogu očekivati od prvog puta u Kini, bio sam malo nervozan, ali nisam trebao biti. S profesionalne perspektive, sve je odrađeno na odgovarajući način i zapravo s toliko topline, entuzijazma i gostoljubivosti. Za nastup na Kineskom zidu i sam posjet Kini bio je ostvarenje sna, takva čast i zahvaljujem se napornom radu promotora i kineskim vlastima jer su dopustili da se to dogodi.



Mislim da je moj razgovor s Jean Michel Jarreom na ADE-u otvorio moj um u smislu odlaska i nastupa u Kini nakon što sam prije tvrdio da neću. Hrana je bila ukusna, Peking gostoljubiv; ljudi su bili stvarno prijateljski raspoloženi (uključujući policiju, ljude iz sigurnosti i carine), jedina nepristojna osoba s kojom sam imao posla bila je zapravo u Nizozemskoj. Zabavno je biti turist za promjenu i istraživati drugu kulturu.
"



Barun techna koji se u slobodno vrijeme bavi i fotografijom dolazi u Šibenik 26. srpnja gdje je headliner prvog dana Open Aira Project Vojarna u ex vojarni Bribirski knezovi. Ulaznice za ovaj spektakl mogu se kupiti na Adriaticket.com

DJ Zinc i nešto novo za bass proljeće


No nimalo bahato, njegov poengleženi imenjak za pultom DJ Zinc sada metale koristi prerađene u obliku pulta i studijske opreme. Ovaj Britanac u kraljičinoj zemlji kao puno ime nosi Benjamin Pettit, a podiji ga kao Zinc-a poznaju još od '95. i hita "Super Sharp Shooter", hip-hop/jungle fuzije, nakon koje se razgranao u produkcije drum'n'bassa, breakbeata i u novijim instancama u UK garage i house.



Jedno vrijeme dio Ganja Kru i True Playaz kolektiva, često ga se moglo zateći u suradnji s DJ Hypeom od 1996. do 2002., kao i u vodstvu Bingo Beats Recordsa. Nakon stvaranja kompilacije Beats By Design i konceptualnog albuma Faster koji je ubrzavao tempo na svakoj sljedećoj traci, 2007. Zinc odustaje od drum'n'bassa i vraća se 2009. s fuzijama housea, funky housea i fidget housea, te ovaj novi zvuk imenuje crack houseom.



Novo proljeće stiglo je tako i s novom stvari s Bingo Bassa gdje je DJ Zinc uposlio i savršeno se s bassom stapajući vokal sjajne Reigns kako bi zauzdao jednu traku uz koju se sasvim možeš zamisliti na nekom ljetnom flooru ili boat partyju gdje glazbena barka stvara same svoje valove topotom stopala. Znaš da za sreću trebaš nešto plavo, nešto, staro, nešto posuđeno i nešto novo.


Pa u savršenoj oluji "starac" 30 godina u glazbi stiže sa singlom "Something New" uz posuđenu vokalnu liniju i plavu pozadinu  vizuala na Deeproot kanalu, kao domu britanskog basa. Kako zvuči kada cink sretne uzde i beat poslušaj niže, baš kao što su je poslušali i slušatelji BBC Radio 1 kada ju je Annie Mac uzela pod svoje.
{youtube}d8RrZ4hBvLM{/youtube}

Oh sreća tvoja da svi ljubitelji domaćeg basa pod krunom Zinca love baš na posljednjem, najglasnijem do sada, Outlooku na tvrđi Punta Christo. Najveći europski festival bass, dub, reggae, dubstep, hip-hop, drum‘n’bass, garage glazbe i Soundsystem kulture trešti od 4. do 8 rujna, a ovu bajku u tvrđi premreženoj maštovito uređenim pozornicama, intimnim tunelima i prolazima s okom usidrenim na Brijunima, hvataš na Entriu ovdje. Točka gledišta je bitna i uvijek će to biti. Dobro nam došao u Pulu, dobro nam došao na Outlook!