Skip to main content

The Yellowheads: Još uvijek ima klubova koji održavaju duh autentičnog techna


Njihova se produkcija, vještina DJ-inga i live nastupi izuzetno cijene od strane svih zaljubljenika i respektabilnih imena, prije svega techno scene.

The Yellowheads
su jedni od headlinera ovogodišnjeg Forestlanda u Brezju koji se održava od 19. do 21. srpnja, a evo i što su rekli u intervju prije nastupa u Međimurju.



Line up ovog festivala za koji se uvijek traži karta više čine još i Mauro Picotto, trance zvijezda Ruben de Ronde, Ferreck Dawn, mađarski duo SaberZ, Lawrence Apaga, Nick Havsen, Avadox, Corti Organ, Nelson Dior, Basstian, Miloš Stankić, Mike & Me, Dekova, Kraundler, Lawrence Klein i mnogi drugi. Ulaznice možete kupiti na Ticket2go servisu.



Bok dečki. Hvala vam što ste odvojili malo vremena za svoje hrvatske fanove. Zato skočimo pravo unutra.
 
1. Kako ste se vas dvoje upoznali i jeste li tada bili već etablirana imena u glazbi? Koje su vaše zvučne preferencije prije spajanja u The YellowHeads i kako su se promijenile nakon što ste počeli zajedno raditi?  
 
Pozdrav! Zapravo producirali smo i DJ-ali kao ne-etablirana imena i prije nego smo postali poznati. Zato smo odlučili nešto promjeniti u svom radu i početi zajedničku suradnju. Do tada su naši stilovizaista bili slični. Volimo "old school" vibracije i od samih početaka ta energija nas upogonjuje, a poslije smo samo dodali maske i počeli svirati zajedno.




2. Što vas je na početku dovelo do elektroničke glazbe? Koje su bile prve trake i umjetnici koji su privukli vašu pažnju i kojem se umjetniku danas divite na sceni?

Slušamo elektroničku glazbu od početka 90-tih. Za nas su The Prodigy, najveća elektronička grupa u industriji pa Chemical Brothers, Underworld, Orbital, Massive Attack, Der Dritte Raum, Nitzer Ebb. Teško je odabrati samo jednog, ali volimo umjetnike poput Jeff Millsa, Derrick Maya i sličnih koji su na sceni od samih začetaka.


 
 
3. Kakva je bila španjolska scena dok ste odrastali i koji se klubovi i umjetnici dobro uklapaju u vašu estetiku i što se promijenilo od početka? Kako biste najbolje opisali svoj zvuk?      

Wow! Definitivno scena je bila mnogo bolja prije 15-20 godina (90-te i početci 2000.). U Španjolskoj je tada bilo mnogo dobrih klubova koji su radili cijeli dan i mogli smo kao djeca doći slušati poznate svjetske DJ-e. U to doba ovdje je bila najbolja klupska scena. Danas? Čini se da se danas sve pretvorilo u biznis, baš šteta!.. ali tako je... međutim, u svakom slučaju još uvijek ima klubova i događaja diljem svijeta, koji održavaju duh autentičnog Techna i underground scene.



4. Način na koji se pojavljujete na pozornici vrlo je specifičan, rijetko korištena metoda anonimnosti. Kako ste se odlučili da počnete na pozornicu izlaziti maskirani? Jesu li to bili privatni ili profesionalni razlozi i mislite li da u doba kulta ličnosti anonimnost vraća stvari u samu glazbu gdje umjetnik više služi kao vodič za umjetnost?

Što je simbolika maski i je li istina da ste igrali s maskama grčkog kazališta na suvremen i žestok način? Zašto ste izabrali maske koje će biti tučene i izgrebane, a malo više kostura? Što mislite o pojmu slave generalno?

 
Iskreno rečeno, odlučili smo se nositi maske jer svi rade isto … kad smo počeli, bilo je samo 2/3 maskiranih umjetnika, ali u drugačijoj vrsti glazbe, ali danas se čini da ih ima još mnogo… ima mnogo umjetnika i ljudi na techno sceni koji sebe nazivaju "učenjacima i vrlo su profesionalni", koji ne razumiju koncept maski i mrze nas zbog toga, haha ​​je to tako. Ipak 95% publike nas voli i to je najvažnija stvar što su vjerni našem konceptu. Tko ne voli, može slobodno gledati na drugu stranu, lako … drugi umjetnici nose kape, sviraju bez majice, nose šešire, i druge stvari koje poštujemo. Najvažnija u svemu je glazba, a ne ono što umjetnikova odjeća ili alati koje koriste na svojim nastupima.
 
To je sjajan alat za stvaranje brenda kao što je ona koju imamo, jer će se ljudi uvijek sjećati naših maski, mi smo više kao roboti ili vanzemaljci koji dolaze sa Žutog planeta, a ne koncepta kostura, i odlučili smo to učiniti žuto, jer kao što smo rekli da volimo old school glazbu, acid vibracije, itd.… budući da sviramo već više od 20 godina… i stvar je u žutoj boji koja je vrlo povezana s Techno glazbom.




5. U srpnju ćemo vas uhvatiti na Forestlandu. Što pripremate za plesače i pošto ste prošle godine imali prvu svirku u Hrvatskoj, što mislite o hrvatskoj publici? Volite li intimniju klupsku atmosferu ili otvoreniju atmosferu festivala poput ovog šumskog iskustva? Gdje ćemo vas uhvatiti ovog ljeta i što ste planirali?
 
To je jako dobro pitanje, tako smo uzbuđeni što sviramo na Forestlandu, jer volimo Hrvatsku (i naš omiljeni nogometaš je Luka Modrić! (Najbolji!), A festival je na nevjerojatno lijepom mjestu. Napravit ćemo "pumping Techno set" kako bismo pokušali da publika totalno podivlja.
 
Btw volimo svirati u klubovima i na festivalima, ali definitivno neki klubovi imaju nešto što je na festivalu teško dobiti … ali festivali poput Forestlanda su drugačiji jer je mjesto tako lijepo! Jedva čekamo!
 
Naš ljetni kalendar je stvarno krcat, npr u srpnju (kada se odvija i Forestland) imamo 5/6 više festivala nego prije, to je ljetno doba, pa je vrijeme za festivale i događaje na otvorenom. Normalno studeni je vrijeme za praznike za nas, pa u ljetnim mjesecima publika nas može uhvatiti u Španjolskoj, Hrvatskoj (naravno), Nizozemskoj, Mađarskoj, Njemačkoj, Češkoj, Argentini, Portugalu itd.



6. Wild Card question: Vjerujete li da ljudi više postaju svoje pravo kad jednom stave masku jer vjeruju da su slobodni od prosudbe i posljedica, manje samosvjesni i da ta sloboda izaziva kreativnost, jer se ipak ne vidimo kao što smo mi, ali kao što mislimo da nas drugi ljudi vide?
 
Ne baš, napokon nosimo maske jer nam se sviđa, za nas je isto ako ljudi, publika, promotori poznaju naša prava lica ili ne, to je samo način da se brendiramo kao ime. Ljudi će vidjeti maske na internetu, ili bilo koje drugo mjesto i oni će reći "oni su YellowHeads", ali ako ste "resident DJ" obično ne znaju kako izgledate.

S druge strane, mislimo da ako vidimo sebe, da nosimo masku, to ne znači da se ne vidimo, gledamo naše videozapise i slike i znamo tko smo … i nadamo se da će nas publika vidjeti poput umjetnika. Oni vole našu glazbu i kako izražavamo naše razumijevanje Techna. Konačno kao što smo rekli da je najvažnije: Atmosfera u publici!

Zahvaljujemo što ste nam omogućili ovaj intervju, uživali smo u njemu i nadamo se da ćemo se svi vidjeti na Forestlandu!

Capriati ponovno obara rekorde maratonskih setova: Tajna je u veganskoj prehrani


Neki setovi obaraju rekorde, a baš nedavno na tron najdužih setova zasjeo je Joseph Capriati. Na rumunjskom festivalu Sunwaves, poznatom upravo po ovakvim maratonima, Capriati je neprekidno svirao čak 27 sati i 40 minuta. Rekord je do sada držao Dubfire, koji je na prošlom izdanju za pultom bio 26 sati i 30 minuta.


 
Sunwaves mi je promijenio život. Riječi ne mogu opisati ovu zahvalnost. Ovo je bilo čisto glazbeno putovanje, magični san,napisao je Capriati na svojem Twitteru nakon kraja jednodnevne avanture. Ovom Talijanu to nije bio prvi takav izlet, čak dapače, prethodni mu je rekord bio 25 sati u Heart klubu u Miamiju.



Nakon tog kultnog nastupa, Capriati je za svjetsko izdanje Mixmaga ispričao kako uspijeva izdržati  takve prilično zahtjevne nastupe. „Puno mi je pomoglo što jedem vrlo zdravo. Kroz vegansku prehranu, tijelo mi se osjeća svježe. Kad sam se osjećao umorno, morao sam sjesti pa mi je netko donio stolicu na pet minuta svakih sat i pol. I to je pomoglo,“ rekao je, dodajući da su mu, govoreći o prehrani koju smatra ključem, puno pomogli savjeti Chrisa Liebinga, koji je vrlo upućen u zdravi život.



Još ne znamo na koliko sati, ali legendarni Capriati za pult će stati i na Lovefestu, koji se održava u Vrnjačkoj Banji u Srbiji od 1. do 3. kolovoza. Sviraju i Guy Gerber, Ben UFO, Jamie Jones, Joris Voorn, Richie Hawtin, Marco CarolaUlaznice su dostupne na stranicama Lovefesta.

Stipe: Veselim se što ću nakon dugo vremena ponovo preuzeti pult u Aurori


Rezident DJ u Aurori od samih početaka 1991. pa do 1998. Nakon toga sudjelovao je u organizaciji partija sa najvećim svjetskim DJ-ima: David Morales, Frankie Knuckles, Roger Sanchez, Deep Dish, Satoshi Tomiie, Mateo And Matos.

1995. do 1998. bio jedan od rezidenata kluba Kapela, a 1998. preuzima rezidenciju Night kluba u Vodicama. Stilski opredijeljen house glazbi i svim njenim pravcima bez ograničenja, može se slobodno svrstati u jednog od pionira dalmatinske house scene.



U kraćem intervjuu iznio je svoja zapažanja od početaka scene do danas, posebice onog dijela koji se tiče stvaranja scene na flooru primoštenske Aurore u kojoj je sve počelo 1994., a danas 25 godina poslije Stipe je jedan od 32 DJ-a koji će vrtiti na okupljanju dalmatinske scene Magic Sound of Dalmatia 1.6. na 3 floora.



Baš danas krenule su u prodaju REGULAR ulaznice po 80 kn, a možete ih kupiti na Adriaticket.com i lancu fizičkih prodajnih mjesta. U petak će u prodaju i Grupne ulaznice 4+1 Gratis za 300 kn.




* Aurora je bila autoritet elektroničke glazbe još od njezinih dolazaka u Hrvatsku. Kako biste usporedili scenu tada i danas, i kad se govori o domaćim DJ-ima i o onim stranima, odnosno svjetskim zvijezdama? U kojem su se smjeru stvari razvile?

Radio sam u Aurori kao rezident od njenih prvih dana i rado se prisjećam prvih partija mislim da je bila `94. i gostovanje talijanskog DJa Giorgia Pasere s kojim sam i danas u kontaktu. Kako je rasla scena tako su partiji i gostovanja stranih DJa bila sve češća.




* Koji su, po vama, događaji koji su kroz godine najviše obilježili Auroru?

1999. je po meni bila najbolja sto se tiče elektroničke glazbe i partija. David Morales od 2001. do 2005.; Deep Dish Laurent Garnier, pa Jeff Mills 2001. svakako su partiji koji su obilježili ta vremena. Izdvojio bi još i nastup Frankie Knucklesa, tate house glazbe.
 



* U Dalmaciji se možda najviše vidi za Hrvatsku tipičan kontrast između organske scene i festivala stranih produkcija i investitora. Koja su vaša promišljanja o tome?

Danas je sve to postao biznis nekako mi se čini da su izostale emocije. Ja se nijedne stvari ne sjećam posljednjih 5 godina. Što se mene tiče osobno nakon nekoliko godina na odlučio sam se ponovo aktivnije uključiti uz nešto drugačiju glazbu i to isključivo sa vinyla.


"Aurora Club" 16.08.2002. Stipe, Nikolica & Dado (Tito Heron)


* Koja su vam imena osobni favoriti, postoji li netko koga biste voljeli izdvojiti?

Mislim da je najveća greška što se mlađe kolege DJ-i uglavnom ograničavaju na jedan stil house ili techno i tako gube priliku da upoznaju i sebe i publiku sa elektroničkom glazbom na pravi način. Iskreno poznajem samo par DJa mlađe generacije, ali svakako bi izdvojio DJ Jocka, Lawrence Kleina i mog favorita Bakulu Jr.




* Što mislite o projektu Magic Sound of Dalmatia? Koji je značaj jednog tako velikog okupljanja?

Mislim da je ovakav party pun pogodak jer će se skupiti većina DJa iz Dalmacije svih generacija. Danas je jako teško ljeti konkurirati, posebno festivalima i njihovim megalomanskim produkcijama, stoga je ovo prilika za sve da podrže domaće snage.

Veselim se što ću nakon dugo vremena ponovo preuzeti pult u Aurori i to uz mog brata Matu Kokića odraditi back 2 back set sa vinyla.

Insolate, Marina Karamarko i Andrea Ljekaj na prvom izdanju Croatia Gets Physical


Get Physical label tako u svibnju svrće oči prema Hrvatskoj ne bi li stvorio presjek tri pritoka odlične nabujale domaće scene i uspješnih mladih ljudi koji domaći zvuk sipaju svjetskim podijima. Prvi u nizu domaćih zvučnih trozubaca izašao je 13. svibnja pod kataloškim brojem GPM 522, a imena je Croatia Gets Physical – EP1.



Iza zastora kompilaciju je vrsno složio naš Andrea Ljekaj, ujedno i vlasnik druge njene trake, dok će Zagreb 17. svibnja moći i plesati na službenom partiju lansiranja u Aquariusu na "Tanzen Gets Physical", a nastupaju Djuma Soundsystem, Roland Leesker, Marc Grabber, Andrea Ljekaj.



Prva u trotračju traka je "Hello" iz ruku Marine Karamarko, mame uspješnog zahvalnosti infuziranog ThanQ labela. Marina je već ostavila svoj trag u posljednjoj dekadi beskonačnim noćima na podiju, a slušali su je i Sankeys Ibiza, Sonar OFF i Sonus, dok je Beatport ispjevao hvalospjeve za domaću produkcijsku vizionarku. Traka imenovana po otvaranju bilo kojeg razgovora koji bi mogao prerasti u divan odnos nosi atmosferu s primjesama jeze kojoj pridonose i paranoidne vokalne linije ušivene u neumorni groove. Ova napeta plesna stvar nepredvidivo je putovanje, jer baš kada ti se učini da razumiješ, nađeš nešto novo u narednom taktu.



Andrea Ljekaj je pak stvaraoc druge trake EP-a

Ovaj vlasnik niske nagrada za produkciju s internacionalno poželjnom DJ vještinom izdanja je do sada smjestio između ostalih i na Get Physical, Einmusika, Save Us and Selador, a 2014. domaće ulice zamijenio onima grada koji je padom jednog zida posadio klice rasta čitave jedne nove kulture glazbe, Berlina. Na naizgled udaljenoj traci imena "Tamo" Andrea je stvorio euforiju ovdje slojeva ritma, industrijskih tekstura i gromoglasnih clapova, za jednu odvažnu školski techno čvrstu traku.



Posljednja traka stiže iz ruku domaće kirurginje mračnijeg techna – Insolate. Dvadeset godina u glazbi, jedna žena, DJ, producentica, vlasnica vinyl only labela, prošla je put od Sunčice koja pleše na podiju, preko MIss Sunshine do novog svjetlosnog objekta ozbiljnije i mudrije Insolate, s prvim izdanjem za DJ Deepov Deeply Rooted. Plesalo se u Rexu, Tresoru, Club d’Anvers, na ADE-u, Tomorrowland-u, Dimensionsu, Exit-uTraka "Nada" stoji u zvučnom susjedstvu Jeff Millsova naslijeđa za jednu sci fi vožnju pogonjenu brzim ritmovima i synthovima nalik škripanju tračnica vlaka i uživat ćeš u svakoj techno sekundi.

Dođi u Aquarius na lansiranje, a do tada ušno doktoriraj na ove tri skladbe na službenim Get Physical stranicama, i upamti – pusti tijelu da vodi tu i tamo.

Umjetnički i glazbeni program Tunela ispod pruge u Rijeci

U okrilju crvenog odsjaja, ispod jedne riječke pruge, smjestio se mali klub koji već dugi niz godina za popriličan broj onih koji nisu baš sasvim obični ili su potpuno neobični, samo ljudi željni opuštene atmosfere i dobre energije uz dozu kulture i umjetnosti, praćene glazbenim taktovima gramofonskih ploča nerijetko s nečijeg prašnjavog tavana…



U interijeru golog kamena, često se mogu vidjeti izložbe raznih umjetnika, koje najčešće prate DJ i live nastupi. Unazad dvije godine, posebno mjesto u programu dobila je elektronika, pri čemu se ističe suradnja sa mladim riječko-zagrebačkim organizacijama (Cutering, Innerspace, Random, Vhs i Wrek) koje su svoje mjesto pod suncem pronašli u novim projektima koji uključuju mnoge umjetnike, te istinske zaljubljenike u pravi underground zvuk.



Valja izdvojiti programske večeri pod dirigentskim palicama Ane Antonove i njenog za prste polizati Caramela, svakojakih kombinacija riječke legende Tom Jay-a (čitaj: kombinatorika), te ujedno najavili novu glazbeno-umjetničku večer pod palicom Virgin Helene.



Svjetlost na kraju tunela zapravo je muzika..
dokle je muzike, bit će i plesa, a time i energije za nova stvaranja i čuvanja pravih vrijednosti, sa pravim ljudima oko nas..na čemu su, ističu iz kluba zahvalni. Pa kako i kaže sam uvod riječki Tunel pripremio je vrlo sadržajan program za kraj sezone; pogledajte što su pripremili za iduća 3 vikenda:




Petak, 17.05 RNDM w/ Residents

Najbolje stvari se događaju slučajno, pa je tako nastao i Random koncept

Random bazu gradi na različitim varijacijama elektronike, uz naglasak na topliju, ugodniju i veseliju vibru. Uz elektroniku, kombiniraju se i hip hop, funk, jazz, soul i slično. U ovoj epizodi, koncept će se odigrati u režiji domaćina.

Naši i vaši:
one n
Roland
Fisherman's Friend




Subota, 18.05. Monofuse w/ Big Al (Kanada)

Ravno iz Montreala, preko Libanona i Maroka, stiže BiG AL, prvi čovjek popularne ReadyMix etikete i legenda kanadske scene, u world-class gostovanje koje se ne propušta. S karijerom koja starta još davne '89, Al priču počinje '90ih selidbom u New York gdje postaje regularac u renomiranim klubovima upijajući u njima zvuk i vještine tamošnjih rezidenta, a to su ni manje ni više do Junior Vasquez, Danny Tenaglia, Masters At Work, Roger Sanchez, Frankie Knuckles, Tony Humphries i Francois K.

Počinjući ozbiljnije shvaćati svoj poziv, Al kreće i kreativno-produkcijskim putem koji je do sad polučio impresivnih 500+ izdanja, pod imenima BiGz, Beat Factory, Harlem Knights, Audio Lab, Soul Collective and The Suppliers.Trenutno izdaje na preko 150 labela, poput Global Underground, King Street, Ministry of Sound, Armada, Toolroom, iRecords, Anjunadeep… Uz njega, na pultu će se još naći i lokalna snaga Below Bangkok, glava LunaTheCat etikete te rezident večeri, Amor.

Line up:
Big Al
Below Bangkok
Amor




Subota, 25.05. Re:cycle w/ Virgin Helena + umjetnička izložba

U suradnji sa poznatom umjetnicom iz Rijeke, predstavlja se novi umjetničko – glazbeni program, u kojem će se u svakom sljedećem događaju, približiti umjetnost kroz glazbu.

Za prvi "Re:cycle", gošća je Virgin Helena!

Helena Gržeta, publici poznata kao Virgin Helena i Virgo ART. Od samih početaka pokazuje snažan interes za eksperimentalne sinergije boja, oblika, pokreta, ritma i zvuka kojima oblikuje vlastiti umjetnički stil i jedinstveni razvojni put preko studija likovne kulture na Pedagoškom fakultetu u Rijeci, do pozicije prave ikone u svijetu elektroničke glazbe. Virgin Helena je prvi ženski DJ u hrvatskoj, a do sada je nastupala na svim važnijim eventima i klubovima širom Evrope i svijeta. Nakon dvadeset i pet godina iskustva na međunarodnoj kulturnoj sceni, od čega barem deset godina kreira i djeluje unutar bečkog kulturnog kruga, posljednjih godina ova multidimenzionalna umjetnica ponovo otkriva svoju prvu ljubav – likovnu umjetnost.



Eksperimentalnu zaigranost danas zamjenjuje umjetnički fokus na tri glavna razvojna smjera: Recikliranje napuštenih artefakata u nove umjetničke kreacije, poput projekta „Virgo Clocks“ u kojem stare gramofonske ploče postaju unikatni zidni satovi; aktovi stvarnih i zamišljenih osoba koje karakterizira jednostavnost izričaja u različitim tehnikama protkana kroz snažnu emocionalnu ekspresiju i senzibilnost pokreta; te egzotična flora i fauna koja pod njezinim kistom i ultraljubičastim svjetlom oživljava u sasvim neočekivanim igrama boje i sjene, otvarajući time nove dimenzije i perspektive u komunikaciji s prirodom koja nas okružuje. Trenutno živi i radi u Rijeci, a vlastite radove i umjetničke projekte do sada je izlagala u Rijeci, Beču i Grazu.

Otvorenje izložbe je zakazano u 19 sati, ulaz je besplatan
Glazbeni program počinje u 23 sata, te kupnjom ulaznice od simboličnih 20 kuna, dajete svoj doprinos umjetnici.




Subota, 01.06. Ruskea Sokeri – oproštajna žurka Dr. Smeđeg Šećera

Naša ljudina, prijatelj Dr David Blažević, svima poznatiji pod pseudonimom Dr. Smeđi Šećer seli familijarno u Finsku. Ne zato jer je to odlučio u potrazi za boljim životom već zato jer su ovi gore navedeni epiteti hard to find profila čovjeka sponatno naveli Davida kao znastvenika da aplicira na prestižnu stipendiju za individualnii istraživački rad. Kriteriji su bili strogi, puno se očekuje, etc. al naš David je to zabio iz prve. I tako jednostavno ode čovjek istraživati Žetvu energije u preciznoj poljoprivredi.

A što reći o Dr Smeđem Šećeru? Razigrana, divlja egzotična duša željna provoda, bludi i plesa u potrazi za suštinom plesnog podija, općenito umjentosti i kulture DJ-inga. Nema fakeanja. Sve što ga je napalilo odradi do kraja dok mu ne oteknu jaja. A onda Žetva energije po plesnim podjima J Vrhunski real DJ!

Domovino naša od sada će biti manje šećera na plesnim podijima ali ćeš zato biti više fancy u svjetskim znastvenim krugovima. Zato dođite, pridružite se na ispraćaju neponovljivog , omiljenog Dr Smeđeg Šećera u bolje sutra za sve nas uz glazbenu podršku 14 strastvenih, iskusnih DJ-eva sa prostora bivše Juge .

Line up:
1.Borovich /ZG/
2.Borka /LJ/
3.Chill /ZG/
4.Jopa /RI/
5.Kool S /PU/
6.Mr. S /RI/
7.Smeđi Šećer /RI/
8.Slipmat /ZG/
9.Soul Bader /ZG/
10.Udo Brenner /LJ/
11.Venom /ZG/
12.Werft /ZG/
13.Woo-D /LJ/
14.Zhe /LJ/

Tulumi za otvaranje i za zatvaranje Sea Star festivala


Nakon što se u petak i subotu upale glamurozna glavna pozornica i sve ostale bine te festivalom protutnjaju neke od vodećih svjetskih i regionalnih glazbenih zvijezda kao što su Wu-Tang Clan, Sven Vath, Nina Kraviz, IAMDDB, Bajaga i Instruktori, Hladno pivo, Vojko V i mnogi drugi Sea Star će završiti u nedjelju 26. svibnja Closing partyjem u laguni te fantastičnim dodatnim sadržajem u više od 70 istarskih vinarija u kojima se obilježava Dan otvorenih vinskih podruma!



Za publiku Sea Stara u četvrtak će raditi tri pozornice, već objavljene Silent Octopus i Electric Waves te Beach Grooves, nova pozornica posvećena najvećim komercijalnim hitovima današnjice. Za DJ pultovima Silenta i Beach Groovea naći će se DJ imena kao što su Indy, Fanatik, Kiki B., Sin i Young Leo, dok će Electric Waves biti prepušten vještinama odlične ekipe riječkih producenata i DJ-a, a vrata festivala otvoriti će se u 20 sati.



Kraj trećeg Sea Stara obilježiti će se na dosad najposebniji način
Program u Stella Marisu započeti će u nedjeljno jutro, odmah nakon kraja subotnjih nastupa, u režiji Electric Waves DJ-a i trajati će do podneva.



Poseban, izvrstan dodatni sadržaj odvija se u više od 70 istarskih vinarija u kojima se obilježava Dan otvorenih vinskih podruma. Toga dana vinari na cijelom poluotoku otvaraju vrata svojih carstava i, od jutra do večeri, nude ono najbolje iz svoje radinosti. Kompletan popis vinarija može se pronaći na stranicama Turističke zajednice Istarske županije i web stranicama Vinistre, organizatora događaja. Dan otvorenih vinskih podruma traje od 10 do 19 sati.



Pozornica Beach Grooves nova je scena Sea Stara smještena odmah uz more i posvećena isključivo komercijalnoj glazbi, hitovima koji drže vrhove top lista, diktiraju trendove i bez problema preskaču stotine milijuna pregleda na You Tubeu. U tri večeri svojim će se setovima rasplesane držati DJ-i Indy, Mr. Fanatik i Viktor.



Super cijene i akcija “Kupi 4, zgrabi 5” do srijede 15. svibnja!

Aktualna cijena festivalskih ulaznica po 259 kn s 35% popusta vrijediti će do srijede 15. svibnja do kraja dana! Isti dan će se završiti i popularna akcija “Kupi 4, zgrabi 5” gdje se na 4 kupljene festivalske ulaznice peta dobiva besplatno. Nepromijenjene ostaju cijene jednodnevnih ulaznica po cijeni od 169 kn, jednodnevnog VIP Golda po 400 kn i festivalske VIP Gold ulaznice po 750 kn. Kupiti se mogu na prodajnim mjestima i online u sistemima Ticketshop.hr i Entrio te na seastarfestival.com.