Skip to main content

Moby u svojim memoarima priznaje da je otrljao penis o sako Donalda Trumpa


Bilo koji oblik seksualnog napada je pogrešan, ali oprostite ako imam malo manje simpatije prema Donaldu "Grab Them By the Pussy" Trumpu. Prije mnogo godina, serijski seksualni predator bio je i sam žrtva neprikladnog kontakta s genitalijama Mobija. To je bilo prije mnogo godina, mnogo prije nego je Trump preuzeo mjesto predsjednika.



Moby
se u osnovi usudio trljati svoje genitalije na zvijezdu TV realitya. Zahvaljujući svojim poticajnim prijateljima i malo "tekuće" hrabrosti, uspio je iskoristiti tu priliku.



U svojim novim memoarima, Then It Fell Apart, producent elektroničke glazbe detaljno je opisao ovaj događaj iz 2001. godine. Kako se Moby sjeća, on i dvojica prijatelja, Lee i Clarice, prisustvovali su „generičkoj zabavi za lansiranje nekog prozvoda“ na njujorškom Park Avenue u 2001. godini. Tamo su naišli na budućeg predsjednika.



Donald Trump bio je osrednji poduzetnik za razvoj nekretnina i suvlasnik tabloida, čija je karijera nedavno ponovno oživljena televizijskom emisijom. Ovaj uznemirujući i urnebesan prikaz objašnjen je detaljno preko Mobyjevih novih memoara, Then It Fell Apart. Pijana šala je samo jedan dio onoga što smo sigurni da je samo dio uzbudljivih priča i avantura.



Evo odlomka izravno iz memoara, koje prenosi portal Consequence of Sound:

– Moby, idi dotakni Donalda Trumpa – reče Lee.

"Stvarno?" Upitao sam. "Trebam li?"

– Da – reče Dale.

– Da – rekla je Clarice vragolasto.

"Sranje"
, rekao sam shvativši da sada moram dotaknuti Donalda Trumpa.

Popio sam votke kako bih se pripremio, izvukao svoj mlohavi penis iz hlača i ležerno prošao pokraj Trumpa, pokušavajući ga otrljati o rub sakoa. Srećom, činilo se da nije primijetio niti se trzao.

Vratio sam se prijateljima i naručio još jedno piće.

– Jeste li to učinili? – upita Clarice.

"Mislim da da. Mislim da sam dodirnuo Donalda Trumpa."

Moby je sada preko 15 godina trijezan, ali još uvijek jako mrzi Donalda Trumpa. Njegovi memoari, Then It Fell Apart, izlaze idućeg tjedna i možete ih unaprijed naručiti ovdje.

Na Imperiumu u Bihaću vladaju ove domaće i regionalne snage


U četvrtom izdanju i preseljenjem sa srednjovjekovne lokacije tvrđave Ostrožac u mokro, sunčano. zeleno srce Bihaća, stiže s preko 30 izvođača iz Bugarske, Njemačke,Švicarske, Austrije, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine da bi vodili ovaj balkanski plesni san na očaravajućim obalama Une od 2. do 4. kolovoza.



Imperium festival sasvim je ljubazno preuzimanje uha, pažnje i srca, ne traži žrtve paljenice, desetine, tvoje blago i žene, niti ima ikakvu inklinaciju nasilno provoditi svoje zakone. Pušta struju kroz kablove za zajedništvo i jedini zakon koji vrijedi jest zakon podija i ljeta. Uz goleme headlinere Metodi Hristova i Juliet Fox kao predvodnici plesnog krda pridružuju se i Milea, Dejan Miličević, Chuby, Angel Anx i Fredy S, a tu su i Valerian, Fat V, Moshpit, Irfan F., Incept, Edua, Facho, Robert S, NoControl, Herrer, S4ldin i inis. VJ vještine očnih ugoda pripale su u ruke Asp The Greata AKA Gad preuzima hIp-hop domenu.



Mileu poznaješ kao damu koja je 2017. upala u Burnovih pet finalista, kao nominiranu za Ambasadorovu newcomericu te iste godine, a zvučno živi melodični techno na ritamskom kosturu groove techna, deepa i tech house-a, te potpisuje prvi u top 5 najslušanijih u 2018. godini Klubske.



Dejan Miličević beogradski je Dj i producent i ponosni vlasnik ludi uspješnog Tit Zero Recordingsa, dok uspješno tjera regiju na ples već preko dva desetljeća, a u legendu ulazi njegova Sonus rezidentura.



Chuby alias krije Zorana Čubrića, gospodina rodom iz rasplesanog Tisnog, koji živi u glazbi od 2004. U svome gradu ujedno je prvi puta i nastupio 2005. i od tada nadalje techno ne prestaje – tvrđi, mekši i na čitavom spektru između polova.



Slovenski nam gost Angel Anx kreće se marginama housea, techna i electronica žanra s golemim izdanjima za Toolroom, Knee Deep In Sound, 303Lovers, Pacha, Ministry of Sound, Spinnin... a riječima Erica Morilla: "Angel Anx postavlja vibru savršeno s malo mračnijom, energijom nabijenom, sexy underground glazbom"



Fredy S jest Fredy Steffen, 1980. rođeni Švicarac koji je ufuran u elektroniku zvucima Jean-Michel Jarrea i Kraftwerka. Vinile je počeo miksati već '92., da bi dvije godine kasnije dobio i prvu rezidenciju u švicarskom klubu. Virtuoz sviranja na tri decka paralelno, danas živi na oko 135 BPM-ova.

Zemlja zlatnih ljiljana zove. idi pa vidi, dođi i slušaj, budi i pleši. Dobro nam došli na Imperium festival!

Coeus: Jedva čekam lijepa druženja i tonu dobre muzike na hrvatskoj obali


Za jedno od najatraktivnijih novih imena na regionalnoj sceni već se čulo i daleko dalje od Ex-Yu zemalja, pa njegove stvari redovito vrte velikani poput, recimo, Tale of Us, Adriatique i Oliver Koletzki, a stvari mu izdaju poznati labeli poput MoBlack Recordsa i Sweet Musiquea. Nedavno je oduševio trakom “Forgotten Love”, koja je izašla kao prvo izdanje Mimesis Audio labela, podlabela Sweet Musiquea.



Sweet Musique je tim koji me je od prvog dana prihvatio kao njihovog pa se uvijek osjećam odlično što se naša suradnja i poslije nekoliko godina uspješno nastavlja,” kaže nam Coeus, pa detaljnije objašnjava kako je tekao kreativni proces:

Sam rad na traci je išao lako jer sam od početka imao temu, koju sam u glavi povezao i sa jednim dijelom svojeg života. Tok te trake se zapravo savršeno uklapa u neke moje emotivne uspone i padove,” tumači nam.



Njegovi su prvi veći glazbeni koraci bili usko vezani uz house glazbu, dok se danas okrenuo zvuku koji više ide prema deep i melodic technu. Njegovi prvi nastup izvan Srbije bio je tako u Zagrebu na Dobrom houseu 2017. godine.

U to vrijeme sam bio oduševljen činjenicom da će me moja muzika odvesti van granica Srbije. Sjećam se da sam dosta nesigurno krenuo, plašeći se hoće li publika prihvatiti ono što puštam, međutim, završilo se ludnicom koja je trajala do ranih jutarnjih sati,” priča nam svoje dobre uspomene.



Od tada nije imao priliku ponovno gostovati u Hrvatskoj, no to će ispraviti ovog ljeta na Noxu u Šibeniku, čemu se, kaže, jako raduje. Već je imao prilike dijeliti DJ pult s Lawrence Kleinom, koji na Noxu ima dvostruku ulogu DJ-a i organizatora, pa, kaže, poznajući Lovru, ne sumnja da će Nox ispuniti sva očekivanja.

Lovre je momak koji je pretalentiran i svoj posao radi na najbolji mogući način.  U posljednjem našem b2b setu smo se savršeno slagali kada je muzički ukus u pitanju, tako da zaista ne sumnjam da će i Nox također biti baš po mom ukusu. Očekujem puno lijepih druženja, tonu dobre muzike i fantastičan ambijent jer je hrvatska obala zaista jedna od najljepših u Europi, a možda i šire,” kaže nam.



Dane do Noxa Nemanja će odbrojavati u studiju – nakon nekoliko mjeseci pauze od produkcije ovih joj se dana opet intenzivnije posvetio – ali i na drugim velikim pozornicama.Ova mi je godina zaista pružila sve što sam žeio. Na Dance Areni na Exitu ću dijeliti pult sa najvećim imenima svjetske scene, što je ogromna čast,” kaže nam. Poručuje nam da, ako smo željni premijera, ovih dana pratimo njegov rad jer 30. travnja na Family Name Recordsu izlazi njegov novi EPsa fantastičnim remixom Santiaga Garcie”. Već sada izdanje su podržala imena poput Tale Of Us, BOga, Mathiasa Schobera, Lehara i dua Innellea, tako da ne sumnjamo da se zaista radi o pravom dijamantu. “Jedva čekam probati trake pred publikom, pa i na samom Noxu,” kaže Coeus.


 
Nox se održava u šibenskoj uvali Martinska 2. i 3. kolovoza

Ove godine u organizaciju festivala se uključio i kolektiv RatCat, jedna od najsvježijih pojava na sceni, o čijoj nepogrešivoj selekciji, inovativnom pristupu organizaciji i iznimnom entuzijazmu dovoljno govori činjenica da su ove godine u Šibenik odnijeli čak pet nagrada Ambasador. Uz Coeusa i Lawrence Kleina, na Nox dovode i Red Axes, Juana Atkinsa, Petra Dundova i Jocka, a uskoro će objaviti i drugi val imena. Festival će se održati u bivšem socijalističkom kampu Martinska, koji je trenutno u fazi preuređenja, a koji će tijekom ljeta udomiti još nekoliko festivala. Svi koji kupe ulaznice za Nox imaju mogućnost pet dana besplatno kampirati na ovoj rajskoj lokaciji s pogledom na Šibenik. Ulaznice se još kratko mogu nabaviti za samo 130 kuna u sustavu Entrio.  
 

Dvodnevno otvaranje ljetne sezone Revelina uz Fedde le Granda


Jedan s liste svjetskih najklubova živi upravo na jugu tvoje zemlje kao klub kulture. Da si kojim slučajem u prvim desetljećima 16. stoljeća molio vijeće umoljenih svom žestinom bića svoga za nešto, molio bi odobrenje za izgradnju Revelina. No preci ponosnih Dubrovčanki i Dubrovčana učinili su to umjesto tebe pa bravo za njih i blago tebi. Sa sidrom u Dubrovniku, glazbi i užitku, Revelin te ponosno poziva na otvaranje u svoja predljetnim suncem ugrijana kamena rebra. Kako i priliči pravom slavlju i ovo se proteže na dva dana. Prvi maj možda jest praznik, no posljednji maj je praznik za plesače.



31. svibnja zvučnici se tako pale za Summer Season Grand Opening, a baš je grandiozno da ti uho pune isključivo domaći rezidenti. Na ples te zovu DANCElectricPHILIPE aka ELECTRICman, rezident i umjetnički direktor Revelina i onaj Filip iza sjajnog DANCElectric Residencyja, Joe2Shine tip s gotovo dva desetljeća za pultom, klasično obrazovani elektroničar sa sjajnim savjetom koji godinama zvoni Klubskom "Ostavi se tračeva. Radi svoj posao i gradi svoju viziju karijere".



Ovdje je i Kosta Radman, dobitnik Ambasadora za najboljeg domaćeg EDM Dj-a i dugogodišnji rezident zrćke Papaye, kao i kolega mu, rezident i stage menadžer Revelina – Ivan Krmek aka DJ Speed. Stiže i sin dubrovačkih ulica, DJ, producent i radio host Time Jack, i mladi momak na sceni, rezident Revelina, Dubrovčanin DJIVO uz pune ruke EDM-a, Tech Housea, Deep Housea i Progressive Housea.



Kao i obično za vizualni hedonizam odgovorni su PhiberOptic i VJ Rook. Počinjemo sat prije ponoći, a upade si lovi na stranicama Revelina baš ovdje.

Pa pođeš gdje god da ti jastuk živi, prilegneš malo u neki opskurni jutarnji sat i vratiš se navečer jer na drugi dan otvaranja sezone, 1. lipnja, u Revelin stiže Fedde Le Grand.



Gospodin Le Grand stiže s nizozemskih prostranstava s beskonačno puno noći pod pojasom iskustva. Tulipani i klompe zamijenjeni su na nekoliko dana panoramom jadranskog bisera i plešeš s jednim najvećih DJ-a koji je privukao uho svijeta kada te je kinestetski ritmom prije 12 godina natjerao da digneš ruke za Detroit. Vidjeli su ga podiji elektroničkih centara u ekskluzivnim rezidencijama posvuda od Ministry of Sound do ibiške Pache, a remix vještinu posudio je najprominentnijim današnjim glazbenicima kao što su Coldplay, Madonna, Robbie Williams, Fatboy Slim, Michael Jackson…  

Podršku za noć 1. lipnja pružaju Joe2Shine i DANCElectricPHILIPE a oko paze PhiberOptic i VJ Rook. Karte te čekaju ovdje. Pa uzmi kalendar i isplaniraj si nekoliko dana na ivici ljeta u gradu pod zaštitom svetog Vlaha. Vidimo se i dobro nam došli na ljeto u Revelinu.

Elektro pop atrakcija Bob Moses prvi put u Hrvatskoj


Kad netko već s četiri godine obznani roditeljima kako želi postati glazbenik, njegov je put gotovo predodređen. Tom Howie je već tako malen satima pjevao u kupaonici jer je otkrio kako je tamo najbolja akustika, a s osam je godina imao prvu gitaru. Mnogo kasnije će sa školskim kolegom Jimmyjem Vallanceom oformiti elektro pop duo Bob Moses, jedan od trenutačno najuzbudljivijih sastava takve vrste u svijetu. S tom reputacijom prvi će put nastupiti u Zagrebu, 13. lipnja u klubu Opera.


Foto: Tim Saccenti

Tom i Jimmy su još u srednjoj školi u Vancouveru imali bendove, no tada nisu svirali zajedno. Tom je bio panker, a Jimmy metalac, koji se, doduše, kasnije okušao i kao trance DJ. Sudbonosni slučajni susret 2012. u New Yorku, gdje su se obojica preselili, rezultirao je dogovorom o  eksperimentiranju u studiju te kreativnom kemijom iz koje je nastao duo Bob Moses. Sa željom da odaju počast gradu u kojem su se sreli, bendu su nadjenuli ime prema Robertu Mosesu, znamenitom gradskom službeniku najzaslužnijem za planiranje današnjeg izgleda New Yorka.



Ubrzo postaju svjetska atrakcija, nastupajući po kultnim klubovima, ali i najrazvikanijim glazbenim festivalima poput Coachelle, Lollapalooze ili Sonara. Odlične kritike prvog albuma dovele su ih do nominacije za Grammy u kategoriji najboljeg dance izdanja za pjesmu Tearing Me Up, dok je za njezin remix tom prestižnom glazbenom nagradom ovjenčan portugalski producent RAC. Zvjezdani status kanadskog dvojca dokazuje i poziv u  televizijski šou slavne Ellen DeGeneres, kao i uvrštavanje njihove pjesme na soundtrack video igrice FIFA 19.



Bob Moses je dosad izdao dva albuma, a posljednji, nedavno objavljeni Battle Lines, upravo promoviraju na svjetskoj turneji u sklopu koje ovog proljeća nakon Londona, New Yorka, Amsterdama i Barcelone dolaze u Zagreb.

Predstavit će se club setom, prilagođenom klupskim pozornicama gdje, za razliku od velikih festivalskih, nastupaju bez pratnje bubnjara. Na taj način će se odlično uklopiti u ambijent Opere, koja će se za ovu prigodu uz posebnu pozornicu i vrhunsko ozvučenje Brace Radovića pretvoriti u prvoklasan koncertni prostor.



Dobroj atmosferi doprinijet će i sjajna podrška Ilije Rudmana, jednog od najboljih DJ-a i producenata na ovim prostorima, vlasnika etikete Imogen Recordings s velikim ugledom na međunarodnoj house sceni. Odličan uvod u cijeli događaj napravit će Nik Orosi, najbolji glazbenik među baristima, koji će nastupom uživo predstaviti svoj novi album. Ulaznice za ovaj izniman glazbeni događaj u organizaciji Collage Eventsa, zaslužnog za prošlogodišnji nastup Kruder i Dorfmeistera te DJ Hella u Šibeniku, već su u prodaji u sustavu Entrija.



BoB Moses ulaznice


Facebook event
https://www.facebook.com/events/727233737674408/

Collage web
www.collage.events