Skip to main content

Dub Pistolsi predvode drugi val izvođača na 17. Seasplashu u Šibeniku


U 23 godine karijere izdali su osam albuma, od kojih je posljednji izašao prije dvije godine.  Bend je tijekom vremena slijedio prilično fluidnu politiku kada je riječ o svojim članovima – trenutno ih je pet, no više su se puta mijenjali. „Članovi benda dolaze i odlaze, ali napredak jezgre benda je konstantan. Srećom, nikada ljudi ne odlaze odjednom. Ljudima se mijenjaju prioriteti: vjenčaju se ili dobiju djecu pa ovaj lifestyle više nije za njih. Onda netko drugi iznenada dođe, pa imamo osjećaj da imamo novi bend,“ opisao je Barry Ashworth, frontmen i najprepoznatljivije lice Dub Pistolsa.



Ashsworth je poznat kao eklektičan, ekscentričan i vrlo slikovit tip, koji solo karijeru njeguje pod imenom General Narco. “General je nastao na drogom potpomognutom partyju na kojem su bili Jackie Onassis, Marilyn Monroe, Hunter S. Thompson i James Brown,“ opisao je svoje utjecaje ovaj energični frontmen, kojem nije strano da na festivalima diljem svijeta i sam završi u publici tijekom showa Pistolsa.



Iako je kao mlad želio biti nogometaš, ovaj Britanac zaljubio se u glazbu nakon što je otišao na Ibizu. Na otok nije išao za zabavom, nego na rehabilitaciju nakon što je u igri slomio oba gležnja. Na rekuperaciji je čuo Paula Oakenfolda i ostalo je povijest.Nikad mi više nije palo na pamet vratiti se nogometu. Produžio sam ostanak i počeo se stalno vraćati tamo, voditi klubove, i iskreno sam vjerovao da mogu promijeniti svijet,rekao je u intervjuu DJ Magu.



Počeo je kao DJ, no ubrzo je oko sebe okupio i ostatak ekipe pa su počeli funkcionirati kao Dub Pistolsi. Kao svoje prve utjecaje često navode najraniji rad Chemical Brothersa, a Ashworth se uvijek sjeća svojih punk korijena. „Imao sam punk pozadinu u kojoj sve prolazi. Zato sam i zvao ljude s instrumentima da sviraju dok ja DJ-am,“ rekao je.
 
Još jedna slučajna zanimljivost o Pistolsima je i da su brojne njihove pjesme bile soundtrackovi videoigara – pojavljuju se u „Tony Hawk's Pro Skateru 2“, „FIFA 99“-i, „FreQuencyju“…



Inače, ovogodišnji Seasplash održava se od 18. do 21. srpnja u uvali Martinska u Šibeniku. Festival je iz Pule preselio južnije, u bivši socijalistički kamp koji je trenutno u preuređenju, a u kojem će dom tijekom cijeloga ljeta pronaći i drugi festivali različitih žanrova – Regius, Kanal Fest, NOX, Membrain i Blast. U kompleksu, koji će ovoga ljeto premijerno biti otvoren za uživanje u dobroj glazbi i ples pod zvijezdama, bit će uređen i kamp za sve posjetitelje. Karte za Seasplash dostupne su u sustavu Entrio, a za ekipu s ex-Yu područja trenutno se mogu nabaviti po 299 kuna.

Techno Uskrs na Veliku Subotu u Puli


Pa u kršćanske svrhe prekrojeni poganski simboli plodnog razmnožavanja za neke nose religijske konotacije tijela koja ustaju i nakon što im je istekao rok trajanja,u utješnoj maksimi vječnoga života budeš li sjajno dobar. No kako ovo ima sasvim labavu nepovezanost s zečekima, jajčekima, tucanjem i orgijanjem u blagdanskoj trpezi, prije šećerne kome kolačomanije, bakinih pusa i purećih strvina, pulski Uljanik ti vadi mast mameći te jednim sasvim drugim slavljem, slavljem života, energije, zajedništva i glazbe na Techno Uskrsu u organizaciji TJNS-a i Pula NIghtlife-a. Pa nakon uspješnog plesnjaka u ZeroStrasse tunelima, s Puljanima, Puljankama i svima koji odluče biti posvojeni na noć, dvije, nekoliko, plešemo na Veliku Subotu, 20. travnja uz Adoo-a, Artnote (Sandro Stehlik & Beatriss), Karamaticha i Driverra.



Adoo već poznaješ na naličjima svojih noćnih gušta. Gospodin Admir Hasanbegović u elektroničku lepezu sebe upisuju istraživanje housea, tech-housea, zaplete te kao muhu u mrežu groovy bassa, prebaci se na malo strogih perkusija za disciplinu i zatim te regresira na doba divljeg plemenskog trzanja, sve na struju, sve jako i uglavnom techno. Na selu ćeš pronaći svašta, od nakovnja, preko brajde i koze, pa sve do ljubavi, no odnedavna, zahvaljujući ADOO-u, na selu se može pronaći i techna, uz beskonačne liste sjajnih izdanja,produkcija i suradnji, nova vijest je da ADOO i kolega mu Driverr pod TJNS krilom kreću na turneju europskim gradovima pa su za sada potvrđeni Erfurt, Berlin, Portorož, Amsterdam, Ženeva i Banja Luka.



Artnote je dvojna manifestacija zvuka i umjetnosti koju čine estetski uštimani Sandro Stehlik i Beatriss. Ciljaju na to da budeš umjetnost sam u bilo čemu što radiš, na sveobuhvatne kvalitete umjetnosti koje se prelijevaju u glazbeno kao jednu njenu ekspresivnu granu. Kao utisnute misije nosi sa sobom parole slobode da budeš takav kakav jesi u onome što smatraš svojim, da doživiš specifična iskustva u onome što nije apsolutno nužno za postojanje, ali postojanju daje legitimitet i puninu. Umjetnost je, bez obzira na svoju formu i medij, sve ono što u svijetu nastaje kao čista i iskrena manifestacija ideje – od kolača, preko nježnosti, do trake.





Kolega im Karamatich već je poznat plesačima tunela ispod grada Rijeke. Rođeni Vodnjan donosi na ovaj Techno Uskrs malo tech house gušta, dok Admirov TJNS kolega Driver jest jedan Irvin iz malog gradića koji kuca glazbom u srcu Istre. Ovaj Žminjanin za svoj elektronički alias upravo uzima ime Driverr i od 1981. spletom okolnosti, želje i ljubavi vozi ravno prema glazbi na struju. Za one koji su elektroniku zavoljeli već u 90-ima stvari nisu bile tako jednostavne i dostupne pa je Irvin već kao klinac dječju ušteđevinu trošio na rijetke kazete "strane muzike" da bi danas bio ponosan član scene koju voli te friško ponosan i pun ideja nakon što je završio profesionalnu edukaciju glazbene produkcije u Abletonu u organizaciji EduSplash platforme u Puli pod mentorstvom Marko Grbac Knapić M.G.K.



Sada sve znaš i sasvim u kuži možeš sada planirati svoje glazbeno pulsko uskrsno uznesenje, a na floor upadaš za 30 novaca. Vidimo se u klubu Uljanik i veselimo se kolektivnom čekanju jutra Techno Uskrsa, i upamti – ima li bilo što na stolu išta zeleno u sebi, legitimno je to zvati salatom.

Gentleman Techna Steve Bug nakon 20 godina u Aquariusu na 6. izdanju tanzena!


Svaki od ova tri vinil čarobnjaka predstavit će vam svoj jedinstveni stil, tehniku i selekciju iza gramofona. No, jedno im je zajedničko – jednako su strastveno predani tom posebnom analognom zvuku kojeg ćete zavoljeti i zasigurno zapamtiti.

Steve Bug jedan je od istinskih izvornika elektronske glazbe. Njegova neumorna predanost kvaliteti, kako u vlastitom radu, tako i u mnogim produkcijama koje zagovara, učinila ga je jednim od najcjenjenijih umjetnika i glazbenih kustosa na svijetu. Zajedno sa svojim etiketama Poker Flat Recordings, Audiomatique, Dessous Recordings, Traffic Signs i Raw Elements, Steve Bug dao je nemjerljiv doprinos izgradnji europske house i tehno scene kakvu poznajemo danas.

Referirajući se na njegovu pouzdanost i osjećaj odgovornosti, Resident Advisor jednom je nazvao Steve Buga “gentlemanom techna” te tako slikovito pokazao konstantnu predanost, energičan i inovativan duh ovog pravog glazbenog profesionalca. Isti profesionalizam kojeg pokazuje tako što gotovo nikad nije propustio DJ nastup vidljiv je u njegovom producentskom radu kao i radu Poker Flat Recordings – etikete čiji utjecaj na house i techno teško može biti precijenjen. Svaki korak kojeg Steve Bug napravi dobro je razmotren, ali istodobno i popraćen finim osjećajem za humor i urođenom ljubavlju prema svom zanatu. Na šestom izdanju tanzena pod nazivom tanzen x analogue: Steve Bug odsvirat će ekskluzivan trosatni set, a čime će nas ovaj put iznenaditi i oduševiti ostaje nam za saznati na licu mjesta.

Lee Davona, rezidenta jednog od najpoznatijih belgijskih klubova Labyrinth, Hrvatska je publika već imala priliku poslušati i upoznati na festivalu Labyrinth Open Croatia gdje redovito nastupa. Lee Davon, ranije nastupao pod aliasom DJ Nocif, poznat kao i polovica Umlauta, vinile vrti od 1999. Svoj prvi EP “The Loops” objavio je zajedno s DkA 2016. godine na francuskoj etiketi My Vision Records koja uključuje i funky remix legendarne 'I get deep, I get deep' od DJ Le Roi.

Novim zagrebačkim nastupom Davon će vas odvesti na putovanje do samih granica vašeg uma. Od samog početka njegova seta pa sve do kraja možete očekivati hipnotičke ritmove, trippy vokale i konstantan flert housea i techna.

Mozer, kućno ime Tanzen Kollektiva, ne treba posebno predstavljanje. Njegova ljubav prema vinilima proteže se na više od 18 godina, a njegov pristup glazbi najbolje je opisati neočekivanim i bezgraničnim. Očekujte da će vas preplaviti, nadahnuti i inspirirati… no u isto vrijeme izazvati, uznemiriti i izbaciti iz vaše komforne zone u onu neistraženu.

Bit će vam teško pronaći izgovor da propustite ovaj plesnjak u režiji Tanzen Kollektiva. Jer jednostavno ga nema. Vidimo se na plesnom podiju od 23:00 ovaj petak 19. travnja na dobrom starom mjestu – legendarnom klubu Aquarius!

Ulaznice potražite u sustavu Entrio. Tanzen Kollektiv i Mastercard omogućili su svim posjetiteljima ove vinil poslastice 10% popusta na kupovinu ulaznica Mastercard® i Maestro® karticama! Zgrabi svoje ulaznice dok ih još ima!

Osvojite 2×1 ulaznicu!
U FB komentaru ispod ovog članka napišite barem jednu etiketu u vlasništvu Steve Buga. Dobitnike objavljujemo u petak do 15h.

Iz Zadra, Vodica i Komiže na okupljanje dalmatinske scene stižu…


Na projektu Magic Sound of Dalmatia koji je izazvao ogroman interes publike za pult magične Aurore zasjest će tako preko 30 DJ-a iz cijele Dalmacije – iz 12 gradova od Zadra do Dubrovnika. Danas ćemo Vam predstaviti petorku na potezu Zadar – Vodice – Komiža koja će nas potaknuti na dobru vibru. Party okuplja različite umjetnike od pionira scene do etabliranih imena i nove generacije, a priliku će dobiti i imena koja tek traže afirmaciju.




ZADAR

Iz Zadra nam dolaze Mate Kokić i Liquid kojem će ovo biti premijerni nastup u Aurori.

MATE KOKIĆ
Ples je strast koju može izvući samo dobra glazba koja dolazi od dobrog DJ-a. Mate Kokić iz Zadra daje nam upravo to – strast, slobodu izražavanja i originalnost. Odan je nu-disco glazbi koja ga najviše inspirira i ostaje vjerna vinilu, koji uživa kao i publika koja ga sluša. Od malih nogu imao je priliku zaroniti u kolekcije fantastičnih vinyla pošto mu je otac bio vlasnik disko kluba. Bio je opsjednut dubokim jazzom, funkom, bluesom i soulom i to je vrsta glazbe koju možete uživati ​​u njegovim setovima. Za našeg Matu nema granica – on pomiče granice minimala, electra i tech-housea. S dubokim poznavanjem prošlosti i stalnim poticanjem za budućnost istinskih velikana house glazbe – vođa i inovator koji uživa u ovome svemu, ali i dalje nastavlja pomicati granice.



LIQUID
Već 12 godina za pultom Liquid je zaslužan za organizaciju i promociju elektroničke glazbe u svom rodnom Zadru. Jedan od projekata žila kucavica scene je radio emisija Electropedia na Radiu 057 koja se održava svakog utorka. Posljednjih godina vrtio je sa velikanima scene Binh, Valentino Kanzyani, Mariano Mateljan, Ian F i drugi. Stajao je za pult festivala poput Viva Riva, Hyte Zadar, Sonus, a nedavno je pokrenuo vlastiti Fortica festival.




VODICE

Iz Vodica će za pult Aurore 2/3 kolektiva Metz Attack – Fabian Mateša i Carnero.



FABIAN MATEŠA
"Ja sam Fabian Mateša, student iz Vodica koji se u slobodno vrijeme bavi DJ-ingom. Nemam neki prebogat životopis jer sam na sceni tek nešto manje od dvije godine, ali se lijepo provodim. Najčešće me možete čuti po Zagrebu u raznoraznim podrumima i zapuštenim prostorima, iako znam i doma poviriti. Dio sam Metz Attack kolektiva", tako sebe opisuje Fabian Mateša u intervjuu krajem prošle godine za Klubsku scenu. Inače je i dobitnik Ambasadora za "Newcomera godine 2017."



CARNERO
Ovaj 23-godišnjak i budući diplomirani pomorac za sada umjesto života na otvorenom moru živi u otvorenim prostorima žanrovskim mutnosti tražeći ono pomaknuto, sporiju melasu neobičnog zvuka pronalazeći svoju filozofiju analognu zvucima Amsterdama i Dusseldorfa. Nalazio si ga posvuda od Masters, Soundfactorya, Pločnika, RatCat Tunela itd.




KOMIŽA, OTOK VIS

Na ovaj party Beepolar iz Komiže na Visu dolazi podržati scenu pod okriljem RatCat kolektiva koji nam još u njedra šalje i Foxya.



BEEPOLAR
Mlada nada dalmatinske scene iz Komiže prve korake napravio je u lokalnom klubu Lunatic. U samom početku puštao je glazbu na partijima intimnijeg tipa, za ekipu i prijatelje, da bi nakon toga mogao doći na podije poput Lunatic kluba u Komiži, Kocke u Splitu, te E-Nights u Kameleonu gdje je vrtio uz imena poput Stacey Pullena, AM:PM.



U međuvremenu je također organizirao svoje partije u Komiži i Splitu. Nedavno se kao rezident DJ pridružio rastućoj RatCat ekipi i oduševio na partijima u Tunelu i Trgiću. Što se tiče stila muzike kojeg pušta, uvijek je na žici razapetoj između housea i techna, koji su popraćeni melodijom i kreativnošću uz iznimno lako prilagođavanje mjestu i publici. Poslušajte njegov podcast.

Više info na FB stranici projekta

FB event

Markus Schulz: Internet radija su učinila da je broj trance emisija eksplodirao


Uoči ovog gostovanja popričali smo sa glavnim gostom koji nastupa 26. travnja, a pogledajte tko je još za pultom ovdje. Najljepši pozdrav gospodine Schulz i zahvaljujemo na vremenu odvojenom za hrvatske fanove. Pa da počnemo tamo gdje sve stvari započinju – ravno na početku.



1. Prve godine života i rane tinejdžerske godine provedene su u rodnoj Njemačkoj. Je li već tada postojao interes za elektroničku glazbu ili se ovaj interes, i posljedično karijerna linija, otvorila tek po preseljenju u SAD?

Imao sam prilično teško djetinjstvo odrastajući u Njemačkoj. Moj očuh je bio vojna figura i to je značilo da se svakih nekoliko godina moja obitelj selila po raznim vojnim bazama diljem zemlje. U doba prije interneta i mobilnih telefona ovo je učinilo stvaranje dugoročnih prijateljstava s drugom djecom nemogućim. To je jedna od onih stvari u životu zbog koje ponekad zavidim drugima: da poznajem ljude koji imaju prijatelje iz djetinjstva koji su sada s njima u odraslom životu, no to je nešto što nažalost nisam imao prilike iskusiti. Sa svim ovim uznemirujućim sumnjama i osamljenošću u glavi trebao sam bijeg tako da je moje najveće otkriće u djetinjstvu godinama bio radio.

Noć za noći stavljao bi slušalice, uključio ih u radio, zaklopio oči i izgubio se u glazbi. Veliki dio mog utjecaja zapravo dolazi od klasičnih rock bandova kao što su Pink Floyd, Led Zeppelin, ELO, Manfred Mann i U2. S elektroničke strane granice je gurala ekipa poput Kraftwerka i Depeche Modea, što je također ugrabilo moju maštu. Preselio sam se u SAD kada sam imao 13 godina, tako da sam većinu života proveo tamo, pa tako i onaj dio u kojem sam stvarao karijeru. No ipak, iznimno sam ponosan na svoje njemačke korijene, i mnoge životne vještine koje ljudi povezuju s ovom zemljom kao točnost, disciplinu i organizaciju koje su postale kasnije ključne za moju DJ karijeru.



2. Sjećaš li se prve trake, CD-a, ploče, videa ili umjetnika koji su te zakačili. Je li predominantna trance loza oduvijek bila nešto što te privlačilo i kako to da se mladi ti uhvatio trancea dok si svi oko njega breakdance-ali?

Breakdance je došao prije trancea. To je bio dvostruki utjecaj na mene po preseljenju u SAD, no opet i on je potekao od borbe da se prilagodim kulturnom šoku preseljenja kada nisam znao ni riječi engleskog s 13. Tako je ponovo konstanta kojoj sam se okrenuo bila radio. Noćima, kada bi bilo oblačno mogao sam uhvatiti studentske radio stanice oko Bostona koje su puštale zanimljiviju glazbu od one s dnevnih top lista i ovdje sam, uz razvijanje ljubavi prema breakdance glazbi, otkrio DJ-e poput Mr Magica, Red Alerta, Tonyja Humphriesa i Latin Rascals.

No, moje prvo DJ iskustvo došlo je putem breakdancinga jer je čitav pokret bio zajednička veza koju su dijelili svi izopćenici u školi koji se nisu uklapali, a započelo je stvaranjem mix kazeta i njihovim razmjenjivanjem. Moji heroji bili su Grandmaster Flash, Melle Mel & Scorpio. To je vodilo do toga da smo organizirali party i iznajmili hotelski prostor i neočekivano je ispalo da je na meni ostalo da budem DJ čitavu noć. Tada sam shvatio da želim biti DJ. No kako su došle 90-e i s njima prekrasni melodični zvukovi iz Njemačke od legendi kao što je Jam & Spoon i s izdanja labela Eye Q – tada mi je pažnju privukla glazba koja je će kasnije biti definirana kao trance.



3. Da imaš soundtrack za dan kada si sasvim sam doma što bi slušao? Koji još žanrovi fino sjedaju u tvoju estetiku i kako je tvoj vlastiti zvuk evoluirao kroz godine? Produciraš li još pod starim aliasima koji omogućuju drugačije točke gledišta? Koje nove stvari istražuješ sada i koji novi umjetnici te zanimaju?

Da budem iskren moj glazbeni ukus je poprilično širok. Još uvijek slušam sve umjetnike i sve stilove koje sam slušao kada sam bio mlad. Ovisno u kojem sam raspoloženju, slušat ću sve od rocka od hip hopa i bilo što s dance glazbenog raspona. Jednoga dana mogu slušati Pink Floydov Dark Side of The Moon, da bi već drugoga prolazio Hed Kandi Beach House kolekciju.

Većina onih koji su me slijedili neko vrijeme već znaju da imam tendenciju razdvajati produkcije u dvije kategorije –  Marcus Schulz produkcije koje su načinjene za fanove, bazirane na iskustvu onoga što vidim u interakciji s ljudima; i Dakota produkcije koje su više istraživanje moje introvertirane strane, i obično nešto mračnije prirode. Dakota projekt je zaista nastao iz ljubavi i nema mnogo onih koji korištenjem drugih aliasa izdaju puno pod svojim alter egom, no ja sam ponosan na tri albuma koji su nastala pod mojim, od kojih je najnoviji Nine Skies.

Mislim da je najbolja stvar koja se događa u elektroničkom svijetu eksplozija melodičnog techna, jer iskreno, ubrzaš li ga malo, više manje bi ga mogao definirati i kao trance. Mislim da na mom Coldharbour Recordings to najbolje pokazuju Arkham Knights – koji uzimaju s technom povezan groove i kombiniraju ga s emocijom trancea.

Kada sam se dovoljno ustoličio kao internacionalni DJ i imao dovoljno povjerenja promotora da mogu otvoriti ili zatvoriti solo set u legendarnim mjestima kao što su Stereo u Montrealu, Avalon u Los Angelesu i Ministry of Sound u Londonu, to mi je dalo dovoljno slobode da mogu istražiti čitavu paletu Marcus Schulz zvuka – dublji progressive zvuk na početku noći, trance himne prema vrhuncu koje zapale klubove i festivale, pa sve do after dijela dolje dublje u zečjoj rupi s tamnijim uvrnutim technom. Zato su mi takvi setovi najdraži, bez obzira na to koliko si fizički i mentalno zahtjevni. Ne bi bilo dobro za dušu da predugo budem bez jednoga od takvih.




4. Radio igra veliku ulogu u tvojoj glazbenoj priči i putem Global DJ Broadcast showa. Misliš li da je nova era instant zadovoljenja i proliferacije glazbe sada dostupne online pogurala važnot radijske emisije u sjenu ili ipak u tome vidiš priliku da stari medij iskuša neke nove pristupe elektroničkoj zajednici? Ako bilo tko može objaviti što god želi bez nadređenog cenzora ili čuvara kapije kvalitete, predstavlja li to problem mogućnosti otkrivanja – jer su dobre trake zakopane i izgubljene u opsegu količine izdanoga? Ili je ovo možda dobra stvar koja mladim talentiranim ljudima, koji inače ne bi imali mogućnosti da stave svoju glazbu pred ljude, daje jednaku šansu da se bore?

Ovo je zaista dobro pitanje i upravo svi koji su danas uključeni u radio susreću se s istim ovim izazovima, sličnim onima koje susreću TV i tiskani mediji. Moj odgovor je vjerojatno pristran, no kao netko tko se tako intenzivno oslanjao na radio kao utješnu deku kada sam bio dijete i tinejdžer, nadam se da će rezonanca i emocionalna povezanost koju ljudi imaju spram ovog divnog medija ostati zauvijek ovdje; bez obzira na doba dan ili noći i nikada se ne trebaš niti pozdraviti niti odzdraviti.

Čini me i pomalo tužnim što smo vidjeli trend na našoj sceni da DJ-i odustaju od svojih radio emisija. To je popriličan kontrast s obzirom na 15 godina unazad, kada je svitanje internet radija učinilo, da je broj emisija posvećenih tranceu eksplodirao. No za mene osobno Global DJ Broadcast jest i ostat će izuzetno utjecajno poglavlje u karijernom portfoliju. Mislim da u Spotify pogonjenom svijetu instant gratifikacije još uvijek postoji važno mjesto za uspon dobro promišljenog na samo putovanje orijentiranog mix showa, a sada s podcast erom ljudima nikada nije bilo lakše slušati o svom tempu i kada im odgovara. Sa Global DJ Broadcastom uvijek nastojim dati nešto u čemu će ljudi istinski duboko uživati dugo nakon prozora od tjedan dana do naredne epizode. World Tour se sada odvija već preko desetljeća i emisija služi kao suvenir ljudima koji su bili na određenoj gaži koja je podijeljena u serijalu, a također dalje i onima koje me imaju namjeru doći poslušati i ideju o tome kakve trake bi mogao pustiti live.



No, najveća inovacija posljednjih godina ekspanzija je posebnih tematskih emisija poput:

In Bloom (vokalni trance za proljeće)
Sunrise Set (emocijama nabijene melodije i zvučni pejzaži za ljeto)
Afterdark (koji slavi aftere, zečje rupe i techno vibre jeseni)
Classics Showcase (prisjećanje onih specijalnih traka koje su definirale našu eru za zimu)
New Year’s Rehab (  opuštena glazba s utjecajima deep housea kako bi započeli odašiljanje u novoj godini)

Tretirao sam ove emisije kao da su kompilacijski projekti, i svaka od njih zahtjeva mjesece planiranja. Za mene, kada vidim i čujem interakcije s fanovima i koliko cijene ova posebna izdanja i tjedni fiks, to čini sve što radim vrijednim truda.



5. Plesat ćemo s tobom 26. travnja u jednome od zagrebačkih najunderground klubova (figurativno i doslovno) Boogaloou na Legendary Festivalu. Što pripremaš plesačima i imaš li neku poruku koju bi volio podijeliti? Pripremaš li inače setove unaprijed do posljednjeg detalja ili samo slijediš tijek labavih smjernica?

Zaista se veselim ovome jer je već prošlo nekoliko godina od mojeg posljednjeg posjeta Hrvatskoj i već me odavno svrbi tj. raspravljam s teamom kako bih se volio vratiti. Uglavnom ću imati ideju o tome što bi volio da budu prve 3,4 trake s kojima otvaram set i tada reagiram s obzirom na vibru publike.

Čini mi se da je ovo pogreška koju mnogo DJ-a čini.

Imaju svoju unaprijed određenu playlistu, pojave se i odsviraju je bez obzira na to što soba želi, nije bitno radi li se o EDC-ju ili pak manjem intimnijem klubu. To nije ono što bi DJ trebao biti, moraš biti fleksibilan i imati sposobnost čitati prostoriju. Ekipu koja je vrlo sklona prihvaćanju i s kojom možeš osjetiti da ste na istoj valnoj duljini, postaje idealan prostor za testiranje novih područja i nedovršenih materijala  i nadam se da će to biti situacija i u Zagrebu. Što se tiče produkcije veliki moment bit će šansa da zasviram nadolazeći single Haliene; naša verzija Ave Marija himne, koja je posvećena sjećanju na moju majku Rose preminulu u veljači. Na osobnu notu, ovo je bio vrlo emocionalno težak početak 2019. kako sam se morao pozdraviti s mamom, a nisam to očekivao. Ovo je pjesma koju ona nije dobila prilike čuti no nabijena je s toliko osjećaja da mogu osjetiti da stoji kraj mene na pozornici kada je pustim.

*** Ovom prilikom Klubska Scena izražava iskrenu sućut zbog gubitka



6. Wild Card pitanje: Da možeš odabrati jednu supermoć koju bi odabrao( može biti čudna koliko god želiš da bude)?

Ahaha pa creepy odgovor bi bio nevidljivost, da mogu špijunirati bez da me itko opazi.

No, da biram neku racionalniju koja bi mi mnogo pomogla u životu to bi bila teleportacija, sposobnost da izbjegnem aerodrome, redove osiguranja i beskonačne sate na avionima. To bi bio san!

Apollonia ima novi EP, a u Zagreb šalju svoju 1/3 Dyed Soundoroma


Svi koji su bili sigurno pamte uzbudljivu, eklektičnu i nepredvidljivu četverosatnu vožnju koju su domaćoj publici priredili na Sonusu 2017. godine. Iako za sada nema naznaka da ćemo ih ponovno slušati u Hrvatskoj u punom sastavu, dobit ćemo priliku kroz fragmente temeljitije proučiti njihovu glazbu – 1. lipnja na We Love Sound u jarunsku idilu šalju svoju jednu trećinu – Dyed Soundoroma.



Soundorom rijetko producira glazbu iz vrlo jednostavnog razloga – želi stvarati s punom koncentracijom, a ne sa slušalicama na ušima tijekom leta – ali zato se radi o čovjeku kojem su kuferi konstantno spakirani i koji svojim grooveom i kreativnošću setova uživo očarava ljubitelje elektronike diljem svijeta.



Dan Ghenacia, Shonky i naš budući gost pod egidom Apollonije ne sviraju samo nezaboravne b2b2b setove, nego i izdaju svoje i trake autora koje cijene. Tako su nedavno lansirali EP “The Egg”, kojeg potpisuje Dan Ghenacia. Istovremeno vedro i sanjivo izdanje koje sadrži tri trake Ghenacia je posvetio svojem nedavno rođenom sinu, zbog kojeg je neko vrijeme bio pauzirao produkciju.



Inače, gospodin Soundorom će 1. lipnja sletjeti u Zagreb s Unum festivala u Albaniji, a DJ pult će na idiličnom proljetnom Jarunu dijeliti sa Sonjom Moonear, Sethom Troxlerom i Andreom Ljekajem. Ulaznice za party, koji počinje već u popodnevnim satima, dostupne su u sustavu Entrio i na https://we-love-sound.com/tickets/ za 200 kuna, a u cijenu je uključena i karta za afterparty.