Skip to main content

Glazbeni program Ambasadora 2020. Ove godine pratite nas i u Livestreamu!


Za one koji neće moći prisustvovati dodjeli nagrada, s obzirom na epidemiološku situaciju koja je broj uzvanika ograničila u odnosu na prethodna izdanja, organizatori su po prvi puta odlučili u suradnji s Vang Streamom omogućiti gledanje video prijenosa glavnog programa dodjele nagrada.

Gledatelji će uživo program moći pratiti od 20 sati na Facebook profilima nagrade Ambasador kao i medijskog partnera nagrade portala Klubskascena.hr.



Nagrada Ambasador će se ove godine dodijeliti akterima hrvatske elektroničke scene u 35 kategorija, za ostvarenja unutar granica Hrvatske i na inozemnom tržištu u proteklih godinu dana.

Dodjela nagrada Ambasador počet će warm up glazbenim programom Sunset selections na ljetnoj terasi kluba Aquarius u 18:30 sati kada će publiku za glavni program dodjele nagrada afro, soul, house i disco ritmovima zagrijati DJ Stefanic, polovica zagrebačkog dua Egzotika DJ’s, koji glazbu izdaje na etiketama poput Sundriesa, Lisztomanije, Moiss Musica i domaćem Dobrom Houseu.

Glavni program dodjele nagrada počet će u 20 sati, a podijeljen je u činove između kojih će nastupati zanimljiva imena domaće glazbene scene. Osječka vila ritma melodičnog vokala Aklea Neon na terasu Aquariusa donosi zarazni afro zvuk i mantričke ethno dionice. Ova putujuća glazbenica, koja iza sebe ima više od 40 koncerata od Dubrovnika do Berlina, svoje afro-soul ethno-beats harmonije izvodi u dinamičnoj one woman bend izvedbi.



Anja G & Dr.Obi su zagrebački dub reggae tandem nastao 2017. godine. Nastupali su po čitavoj Hrvatskoj i regiji, a za publiku na dodjeli nagrada Ambasador pripremaju poseban live dub mix.



Eleven je novi samostalni live act glazbeni projekt bubnjara benda ABOP Ivana Levačića koji aktivno djeluje i u bendovima Kries i Chui.



Zagrebački psytrance producent Klaada žanrovski se ne ograničava te u svoju psihodeličnu elektroničku glazbu unosi drevne i suvremene glazbene elemente; etno i klasična glazba nerijetko se u njegovim setovima prožimaju s psihodeličnim electro zvukovima čineći simbiozu organskog i digitalnog.



Nakon završetka službenog dijela programa, u 22 sata se nastavlja after party otvoren za sve posjetitelje na kojem će nastupati aktualni dobitnici priznanja.

Nagrada Ambasador elektroničku glazbu već nekoliko godina aktivno smješta u centar kulturnih tokova Republike Hrvatske čineći je prepoznatljivim segmentom vrijednim pažnje i institucionalne podrške. Ambasador je postao više od nagrade, prerastao je u zajednicu od 300 profesionalaca okupljenih na svojevrsnoj platformi za poticanje novih projekata, programa i autora.

Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture i HGU/HUZIP, a partneri dodjele nagrada su Vang Stream, Jana i portal Klubskascena.hr.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Ambasador (@ambasador.hr)

Amsterdam Dance Event po prvi put će se održati digitalno


Otkriveni su prvi govornici za virtualnu ADE Pro konferenciju. Uz ovaj dio organizira se i nekoliko COVID-koncerata uz obavezno sjedenje i fizičku udaljenost, te međukulturni projekti pod imenom ADE Specials. Ovaj dio će se održati u Amsterdamu u suradnji sa gradskim vijećem.



25. izdanje ADE-a trebalo je postati kao najveće slavlje i okupljanje elektroničke glazbe do sada. No, zbog pandemije koronavirusa, organizatori su zaključili da je na prvom mjestu zdravlje za njihovih stalnih 400 tisuća posjetitelja, te je konferencija zbog toga organizirana digitalno.



Posljednja najava nizozemske Vlade koja utječe na klubove još je jedan udarac za industriju, kaže jedan od menadžera projekta Jan-Willem van de Ven: „Klubovi i glazbena mjesta čine okosnicu amsterdamskog noćnog života i nevjerojatno su važni u oblikovanju i inoviranju kulturnog identiteta grad, njegovi stanovnici i posjetitelji. Bez njih elektronička glazba gubi sastavni dio svoje kulture i industrije i zato treba svu potporu vlade."



Unatoč tome, još jedan od voditelja projekta Meindert Kennis uvjeren je da ADE može nastaviti biti vodeća  platforma za umjetnike i profesionalce u industriji. „Stvaranje digitalne alternative ADE-ovog godišnjeg industrijskog okupljanja u Amsterdamu bila je prava zagonetka jer smo trebali predstavljati ne samo program konferencije, već i značajne veze između posjetitelja. Iako druge digitalne konferencije nude jednokratni događaj razmjene znanja, željeli smo prihvatiti izazov ulaganja u održivu društvenu platformu koja pruža stvarnu vrijednost tijekom cijele godine za profesionalce glazbene industrije na globalnoj razini. "



Neki od prvih potvrđenih govornika digitalne konferencije ADE Pro uključuju nagrađivanog Grammyja umjetnika Jamesa Blakea. On će razgovarati sa stručnjakom za mentalno zdravlje Jennie Morton. Tu su i razgovori na panel diskusijama i intervjui s Bandcampovim Aly Gillanijem, stručnjakom za VFX Angelom Whiteom, Claudiom de Wolff iz VEVO-a, DJ-em BBC-a Radio 1 DJ Jaguarom i poduzetnikom glazbene industrije Merckom Mercuriadisom.



ADE 2020 Digital Pro Pass omogućuje pristup cijelom programu konferencije ADE Pro, kao i jednogodišnju pretplatu na platformu društvenih medija. Također uključuje pozamašan popust za izdanje sljedeće godine i dostupan je ovdje.

Nova Hardcore traka regionalne suradnje Noizephaser & Downshifterz


Sa samo 14 godina po prvi put je počeo samostalno raditi produkciju i proučavati glazbeni svijet. U 2006. godini otkrio je za glazbene žanrove Hardstyle i Hardcore koji nisu kako kaže jako poznati iz mjesta od kuda dolazi i također ne može zamisliti ni dan bez toga.



Tijekom iste godine, započeo je sa javnim djelovanjem i predstavljanjem svoje glazbe, te unatoč tome što je scena po pitanju ovih žanrova jako slaba, apsolutno nikada nije odustajao.

U suradnji sa Noizephaser-om iz Požege napravio je hardcore traku pod imenom "Break The Core" koju su odlučili izdati diljem svijeta.



Nikola je producent Hardcore žanra iz Hrvatske (poznat i pod aliasom DJ Nikola za druge žanrove), ali od 2019. godine predstavlja i producira Hardcore pod novim imenom Noizephaser. Početkom 2019. je osnovao i Hard Dose Podcast, sa kolegom Antonio Šubert, a Hard Dose Records početkom 2020. Od 2009. drži i Croatian Hard News, gdje promovira i piše vijesti o Hard sceni iz svijeta i Hrvatske.

18 fotki sa Smile festivala koji bi mogao postati dobra praksa za budućnost


Festival je omogućen u suradnji sa slovenskim Nacionalnim institutom za javno zdravlje i gradom Ljubljana.





Upravo su oni s organizatorima postavili protokol za sigurnu i zdravu zabavu, koji bi mogao postati i dobra praksa za organizaciju sličnih događanja u budućnosti. Mjesto događaja je bilo podijeljeno u sektore od 20 gostiju.





Nastupali su Fedde le Grand, Maurice West, Mari Ferrari, Kosta Radman, Tim Urbanya i drugi regionalni DJ-evi.

























Nova studija pokazuje da se droge konzumiraju i tijekom virtualnih partya


Čini se da su kod mnogih ljudi takve virtualne zabave rezultirale konzumiranjem droga, bilo da su se zabavli pred web kamerama Zooma, Google Hangoutsa, Skypea ili putem livestreama

Prema studiji objavljenoj u International Journal of Drug Policy, sve više ljudi je spremno konzumirati droge dok prisustvuju virtualnim rave zabavama.


Photo Credit: Insomniac Events

U istraživanju se ističe da je 55.5% ljudi obuhvaćenog u istraživanju sudjelovalo na virtualnom raveu, a od toga njih 40,9% je uzimalo droge tijekom tih virtualnih zabava i to kanabis njih 29,6%, ecstasy/MDMA/Molly 8,5%, LSD 7% i kokain 4,2%.

Čini se da su droge u većoj mjeri koristili stariji ispitanici. Studija je provedena u New Yorku od travnja do svibnja 2020. Izgleda da su mjere "ostani doma" promjenile način konzumiranja droga.

Autor studije Joseph Palamar, izvanredni profesor za zdravlje stanovništva na NYU Langone Health, primijetio je da se korištenje droga kod kuće može smatrati "sigurnijim", ali također predstavlja i druge rizike.

Snimka kako britanska policija prekida veliki ilegalni party u Walesu


Razlog ovako velikoj najezdi ilegalnih zabava bio je poznati britanski Bank Holiday prošlog vikenda (zadnji vikend kolovoza).



Policija je tako prekinula 30-satni ilegalni party u šumama južnog Walesa koji je okupio oko 3000 posjetitelja. Party je počeo oko 3 ujutro u nedjelju, a policija je u ponedjeljak tijekom jutra još raščišćavala teren na kojem je preostalo oko 400-tinjak partijanera. Zaplijenjeno je nekoliko sound systema.



Policija je kaznila 8 osoba sa 10 tisuća funti, a još nekoliko je uhićeno zbog vožnje pod utjecajem droga. Nelicencirani glazbeni događaji sa više od 30 ljudi koji se održavaju u Engleskoj i Walesu odnedavno su prekršaji za koje se organizatore kažnjava sa 10 tisuća funti.