Skip to main content

I Zagreb će plesati na remiks Fatboy Slima kojim je poslao svijetu poruku Grete Thunberg


Nekoliko izrečenih riječi ove mlade aktivistice za borbu protiv klimatskih promjena poklopilo se sa pjesmom "Right Here, Right Now" Fatboy Slima koji je uzeo dio njenog govora i napravio izuzetan remix sa osebujnom porukom.

Po prvi put je remix svoje pjesme izveo na nastupu u britanskom Gatesheadu u listopadu prošle godine, te potom objavio na svom Facebooku.



Fatboy Slim nakon izuzetnog nastupa u Šibeniku prošloga ljeta, gostuje na Velesajmu u Zagrebu, 7. ožujka (subota) u sklopu Future Scope serijala, te je vrlo vjerojatno da će i naša publika imati prilike čuti ovaj emotivni remiks.

Ulaznice su trenutno u pretprodaji po 150 kn na Entriu , a 23.02. poskupljuju.





Greta Thunberg je jedna od vodećih figura svjetskog pokreta za zaštitu okoliša, osobito u pogledu teme klimatskog globalnog zatopljenja.

Na ovom summitu ona je prozvala svjetske vođe na neaktivno djelovanje u slučaju klimatskih promjena: “We will not let you get away with this. Right here, right now is where we draw the line,” she said. “The world is waking up. And change is coming, whether you like it or not.



Remix koji možete čuti u nastavku počinje također frazom iz njenog govora "People are dying. Entire ecosystems are collapsing. We are in the beginning of a mass extinction. And all you can talk about is money.

Greta je dio Extinction Rebellion pokreta za klimatske promjene kojeg podržavaju i Massive Attack, koji su pokrenuli veliku suradnju sa znanstvenicima kako bi pomogli glazbenicima da shvate koliko putovanje svijetom utječe na okoliš.

Gretine riječi su na ovaj način postale još snažnije pošto je u nekoliko mjeseci snimka pogledana, a remix poslušan nekoliko desetaka miljuna puta.

Sun U – glazbenica i vizualna umjetnica iz Zagreba


S 20 godina zaradila je nagradu Status glazbene unije za najperspektivnijeg mladog glazbenika.

Krajem 2017. godine zakoračila je u solo vode s prvim singlom “Day after day” te privukla pažnju struke i publike.



Mnogi su je svrstali u nadolazeće nade, a prošle godine je na Rock&Off-u dobila i priznanje struke s nominacijom za elektro izvođača godine (u konkurenciji s bendovima nipplepeople i ABOP), a ove godine opet je imala nominacije za album godine i elektro izvođača godine.



U srpnju 2019. potpisuje ugovor s diskografskom kućom Aquarius Records, a nedavno se našla i na kompilaciji ženskih kantautorica – Femme Nouvelle, koji okuplja 11 domaćih kantautorica, redom vrsnih autorica i umjetnica.

Sun U je nedavno nominirana i na Ambasadoru u nagradama struke za Najperspektivniji band / Autorski projekt elektroničke glazbe.



O albumu "Discover" – Dubravko Jagatić za Nacional

Njezina glazba izuzetno je zavodljiv mračni synth pop koji poziva na ples zatvorenih očiju s osmijehom na licu. Uz puno sintetičkih ritmova ispunjenih njezinim doista prekrasnim glasom i pjesmama na engleskom jeziku.



Drugim riječima, album „Discover“ zvuči kao novo diskografsko ostvarenje sa svjetske scene koje će bez ikakve dvojbe pronaći svoju publiku širom svijeta. Na momente aranžmani djeluju konfuzno („Guardian of Your Heart“), dok s druge strane neke pjesme u downtempo ritmu („Double Trouble“) djeluju iznenađujuće dobro i zrelo, kao i sama produkcija

DJ Sonic: Korijeni housea su u Chicagu koji je najviše na mene utjecao

Jedan od pionira pariške house scene vraća se u Split i to ove subote 22.02. u Centralu na Love Carnival Raveu, gdje će mu na karnevalskom partyu društvo činiti Pero-Fullhouse i Yelle.

Uoči tog tuluma za koji ulaznice možete zgrabiti ovdje, (ili na prodajnim mjestima sustava Ticketshop u Splitu: Croatia Records, Tisak Media City Centar, Dancing Bear, CroFanshop….) porazgovarali smo sa glavnim gostom.



1. Nije te dugo bilo u ovim krajevima obzirom da si bio redoviti gost Omega Ritam partija s početka ekspanzije splitske i dalmatinske scene od ’97. do ’05. u klubovima i događajima poput Stella Mares, Shakespeare, Aurora, Evolution Funk Festival, Bomba Vodice. Možeš li nam ukratko sažeti što si radio u međuvremenu?

Puno toga se dogodilo. Prvenstveno obitelj zbog čega sam odlučio najviše nastupati u Francuskoj tj. bliže doma. Iako sam imao i dalekih turneja poput one u Australiji i Novoj Kaledoniji. Osim toga, više sam se posvetio studijskom radu.



2. Jedan si od francuskih house pionira kada si u te rane dane bio poznatiji i bukiraniji od Laurent Ganiera te si imao i po 3 nastupa u jednoj večeri. Kako je došlo do toga da u to vrijeme postaneš najtraženiji pariški dj?

Imao sam emisiju na kultnom pariškom radiju FG koji je donosio novu glazbu. Istovremeno sam bio prvi Francuz koji je producirao album na veliku etiketu Polygram, današnji Universal Music.

Zbog toga sam bio jako prisutan u početcima house scene te su me promotori počeli zvati da puštam po klubovima i ranim raveovima. U početku je bio veliki hype oko nove glazbe, ali nije bilo puno dja tako da sam morao i odbijati nastupe. To se pročulo i izvan Francuske pa sam počeo nastupati širom Europe, a poslije i svijeta.



3. Tvoji glazbeni korijeni sežu do Chicaga i Detroita, ali si više nekako naginjao houseu što se može čuti u tvojim setovima. Da li si i danas pod tim utjecajima ili su neki drugi utjecaji uzeli primat?

Korijeni housea su u Chicagu koji je najviše na mene utjecao. Iako sam kombinirao i Detroit techno u svojim setovima. Imao sam odlične kontakte s Derrick Mayom i Kevin Saundersonom koje iznimno cijenim. Naravno da se u mojim setovima još uvijek osjeća utjecaj tih korijena jer je to bezvremenska glazba.  



4. Neke od tvojih ploča su danas pravi kolekcionarski rariteti i dosežu astronomske cifre na Discogsu. Razmišljaš li o reizdanjima?

Da, istina. Nisam mogao vjerovati kada sam to otkrio. Zato sam napravio reizdanje THE GAME & Q-BICK prije dvije godine na LA VIE EN ROSE etiketi. Bio je to pun pogodak i ploča se rasprodala u rekordnom roku. Planiram uskoro reprint ZIG ZAG (Baby Ford remixes).



5. Prošlo je dugo otkad si izdao svoju zadnju ploču. Planiraš li nešto uskoro?

Trenutno sam dosta u studiju i pripremam album. House naravno, s uplivima progressive housea i vokalima. Imam odličnog inženjera zvuka uz sebe i osjećam da ćemo napraviti fantastičan posao.



6. Često objavljuješ svog sina u studiju. Ide li on očevim stopama?

Sin mi ima 11 godina i već je odličan gitarist, a voli i pjevati. Napravili smo skupa i stvar koja će se pojaviti na albumu. Da, ima talenta i mislim da ide prema muzičkim vodama. Vrlo sam ponosan.



7. Sjećaš li se nekog osobitom momenta iz Hrvatske koji ti je ostao u sjećanju?

Sjećam se svih nastupa u Hrvatskoj koju obožavam

Jako mi je nedostajala svih ovih godina jer sam jedan period svako ljeto boravio po više tjedana i imao mini turneje po obali. Jako su me preplavile emocije kad su me ponovo bukirali i veselim se povratku!



8. Imaš li kakvu poruku za partijanere iz Splita ?

Naravno. Vidimo se u subotu u Centrala. Nadam se da ću vidjeti i neka poznata lica s kojima sam se družio. Ja sam totalno spreman. Peace!

S Klubskom scenom na Elevate festival u Graz. Tema je Human Nature!


Ovogodišnja tema političkog diskursa je "Human Nature", koja će povezivati novinare, znanstvenike i aktiviste i tako otkrivati pitanja klimatskih promjena, na koje upozorava Greta Thurnberg i ostali mladi aktivisti po cijelom svijetu.


Photo: Johanna Lamprecht

Festival je podržan također s alternativnom, pop i elektroničkom glazbenom scenom – Bambonou, Daniel Avery, Sherelle, Peach, Ouri i Casual Gabberz. Kompletan program možete pronaći ovdje.



Prošle godine na Elevate festivalu u Grazu bio je naš suradnik Valent Samardžija koji se vratio prepun dojmova, a evo i njegovih zapažanja:

Reportaža: Elevate u Grazu – Real is Fake



VODIMO TE NA ELEVATE FESTIVAL U GRAZ!
Ako si netko kome će ovaj suvremeni događaj otvoriti širom nove vidike Klubska scena i Elevate festival poklanjaju 2 besplatne vikend ulaznice. Pravila nagradne igre potraži na našem Instagramu.



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Klubskascena.hr (@klubskascena)



Koronavirus nameće masovno otkazivanje festivala i partya diljem Azije


Noćni klubovi, festivali i organizatori koncerata diljem Azije prisiljeni su otkazati ili odgoditi nastupe uslijed eskalacije globalne zabrinutosti oko širenja koronavirusa.

Poput gripe, koronavirus se širi među ljudima koji su u bliskim kontaktima, pa vodeći azijski zdravstveni dužnosnici preporučuju otkazivanje događaja velikih razmjera. To je zadalo ogromne financijske i logističke udarce glazbenoj industriji vezanoj uz noćni život u Aziji.



U Kini, odakle potječe koronavirus u gradu Wuhan, broj potvrđenih infekcija prešao je brojku od 70.000. Nekoliko klubova zatvorili su vrata po nalogu vlasti. TAG, underground klub u Chengduu, najavio je privremeno zatvaranje i otkazivanje sedmodnevnog proljetnog festivala krajem siječnja. U izjavi na Facebooku TAG je rekao da će "čekati dok se situacija ne stabilizira kako bi ponovno otvorili vrata kluba".

Loopy, stup eksperimentalne elektroničke zajednice u Hangzhou, također je privremeno zatvoren nakon što je otkazao nekoliko nastupa za veljaču i ožujak za umjetnike poput Mame Snake, Russel E.L. Butler i DEBONAIR. Iako je bio prisiljen nadoknaditi ekonomske gubitke, direktor kluba Yifei Shu rekao je da podržava odluku vlasti i da se nada ponovnom poslovanju do kraja ožujka.



I okolne države blizu Kine suočavaju se sa sličnim problemima

Nekoliko međunarodnih umjetnika koji su trebali nastupati u Singapuru, Maleziji i Hong Kongu otkazali su ili odgodili svirke uslijed zabrinutosti zbog putovanja u Aziju, navode promotori. Nakon Kine, Singapur trenutno drži najveći broj slučajeva zaraze koronavirusom, a slijede Japan i Hong Kong.

Sónar Hong Kong, zakazan za 28. ožujka, objavio je da će odgoditi svoje četvrto izdanje za novi datum koji tek treba utvrditi, obećavajući puni povrat novaca za kupljene ulaznice. Metropola Hong Kong, koja je već bila u nemirima nakon višemjesečnih nasilnih protesta, ima preko 60 slučajeva zaraze.



Unknwn Fiesta, novi festival u Manili, čiji je cilj biti "slavlje filipinske baštine i kulture kroz glazbu, umjetnost, hranu i dizajn", trebao se održati 22. veljače. Najavljeno je i odgađanje, uz puni povrat novaca.

Gilles Peterson trebao je nastupati u Singapuru, Kuala Lumpuru i Hong Kongu od 14. do 16. veljače. Prema izvjesću agencije Collective Minds sa sjedištem u Singapuru, sve je otkazano. Stormzy-evi predstojeći nastupi u Šangaju, Kuala Lumpuru i Singapuru, koje također organizira Collective Minds, premješteni su iz ožujka u studeni 2020. godine.



U Ho Chi Minhu, Vijetnam, techno raj The Lighthouse ističe da su doživili "nekoliko" otkaza jer glazbenici ne žele riskirati da ostanu u karanteni i kašnjenja putovanja nakon izlaska iz zemlje.

"Ljudi se ne plaše samog virusa, već konteksta oko njega", rekao je glazbeni direktor Laurent Godet. Vijetnam je dosad prijavio 16 pacijenata, isto koliko i Njemačka.



Singapurska booking agencija Blackout Agency priopćila je da je morala otkazati regionalne turneje za Mattheisa iz Nous'klaer Audio i Johna Talabota iz Hivern Discsa također zbog neizvjesne situacije.

"Ne znamo hoće li se situacija pogoršati, koliko dugo će trajati ili će postojati zabrana putovanja u Singapur ili karantena za posjetitelje koji napuštaju Singapur", izjavio je RA osnivač Blackout-a. "Neki su se sponzori povukli i s naših događanja jer je uprava zabrinuta zbog posjećenosti i mogućih infekcija", rekao je.



Iako je sigurnost svima glavni prioritet, mnogi promotori pripisuju otkazivanja i rasprostranjenom strahu od dezinformacija.

"Panična i masovna histerija kružile su tradicionalnim i društvenim medijima", rekao je Zaran Vachha, osnivač Collective Minds, za Gig Life Pro, mrežu azijskih profesionalaca u glazbenoj industriji.



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli ALL (@all_club_)





Mnogi promoteri pronalaze alternativne načine za održavanje glazbe. Shanghai's Club ALL bio je domaćin virtualnog kluba, a objavio je niz mikseva na web stranici i pozvao slušatelje da sami pošalju slike iz svojih kuća. U međuvremenu, Loopy planira live stream emisiju koja će se fokusirati na lokalne izvođače.

Uz sve ovo ima i optimističnih vijesti jer stopa oporavka od COVID-19 raste velikom brzinom. Globalno je oko 1900 ljudi umrlo, dok se oko 18 000 oporavilo od 18. veljače.

Techno karneval u rovinjskom Steelu uz Mladena Tomića


Ravno iz Banja Luke iz kompozitnih uslojavanja techna i tech housea, pod glomaznim glavama gljiva basa stiže Mladen Tomić [Night Light, SCI+TEC, Terminal M].



Ovaj sin bosanskog kamena globalno je poštovani DJ i producent koji je stao na najpoželjnije bine gladnih ušiju poput Miami WMC-a 2013. i 2014. (SAD), EXIT -a (Srbija), Soul Tech i Selenic Beach (Mexico), Kazantipa (Ukraina), Stereo Sundaya ( Nizozemska), Amsterdam Dance Eventa (Nizozemska), Refresha (Crna Gora), dok izdanja redovno adresama zovu labele poput Sci + Tec, Suare, Definitive Recordingsa, Terminal M-a, 1605, Octopusa, 100% Purea, Deeperfecta i Stereo Productionsa.



Tvoje nemirno meso neminovno je koji puta pronašlo ispušni floor ventil uz trake "Front Pocket", “Physical Level”,  “Tune”, ‘’Before Sunset”  “Solar Wind”, “West Beach”, "Riffs" koju je vrtila i Monika Kruse, a imaš li podeblji plesni staž sjećaš se i početaka, sada tako davne '99., kada je mladi Mladen s kolegom mu Sinišom Tamamovićem sve što ima usmjerio u podizanje banjalučke scene i prodefilirao zapadom Balkana.



Sve najbolje stvari i najbolji periodi rađaju nešto novo pa je kroz ovaj trud nastao i label ponos Night Light Recordsa koji osvjetljava noći da lakše spavaš.



FB event: Techno karneval – Steel Rovinj

Uz Mladena karnevalskom partyu za pultom se pridružuju Boo Dale, Adoo i Tomo In Der Mühlen, a ulaznica je 30 kn u pretprodaji, ili 50 kn na dan događaja.