Skip to main content

Pridruži se volonterskom timu Ambasadora


Svečana manifestacija se održava u četvrtak 19. ožujka 2020. – Pogon kulture (Rijeka) na kojoj će se okupiti oko 300-tinjak aktera scene iz domaće i regionalne elektroničke glazbene industrije.

Program je svake godine sve kvalitetniji, zahtjevniji i sadržajniji


Leona Rajković (protokol), Tena Sarčević (press), Marta Eva Mećava (asistentica za dekor i protokol)

Brojni volonteri od prve godine Ambasadora pa sve do danas (p)ostali su stalni suradnici na ovom i drugim projektima udruge Klubska kultura.

Na prošlom izdanju Ambasador je realiziralo preko 40 kreativaca od čega je njih 15 volontiralo.


Na slici drugi s lijeva na desno – Dragan Srdoč aka Frenkyboy od samog početka vodi backstage protokol

Prijave, uvjete i način na koji ćemo izvršiti selekciju volontera za Ambasador 2020. možete potražiti na ovom linku.

Najidealnije bi bilo ako dolazite iz Rijeke ili bliže okolice!



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Ambasador (@ambasador.hr)

Ynez sprema multižanrovski set u londonskom Fabricu


Za nešto više od desetak dana očekuje je nastup u kultnom klubu Fabric

U sklopu Fabriclive večeri, koja će ugostiti neke od najjačih crewova u drum & bass povijesti poput Planet V, Aerosoul, Junglist Movement i WXMB 2, Ynez će svojim multižanrovskim setom publiku provesti kroz bass, techno, dubstep, jungle, drum and bass, ballroom, club, grime i IDM zvukove.



Ona će nastupati u sklopu WXMB 2 programa koji predstavlja svoj zvuk uz pet ženskih izvođačica koje pomiču granice bass glazbe.

Decibella, DJ Emm, Something Something & Eidna te Ynez tako su se našle na ovom lineupu uz brojne drum and bass i jungle velikane na partyju koje se održava 28.02.



Već više od godinu i pol, Ynez je dio londonskog kolektiva i platforme WXMB 2, (Womxn of music business) koji svojim djelovanjem educira i potiče žene i ne-binarne osobe da se uključe u glazbenu scenu te time utječu na postizanje ravnopravnosti u još uvijek dominantno muškoj industriji.



Njihovo djelovanje seže od organizacije pozornica na festivalima, radionica, panela, klubskih večeri do promocije novih talenata putem online platformi.

Jedna od su-osnivačica ove platforme je i Petra Kluk, Hrvatica koja je svoj dom u Londonu pronašla prije više od sedam godina, i izgradila zavidnu karijeru na području event produkcije i managementa.



Ines i Petra su prijateljice i suradnice sa festivala u Hrvatskoj i Radija 808, pa je bilo logično da će nastaviti surađivati i sada kada su obje u Londonu.

Osim uzbudljive večeri u Fabricu, WXMB 2 priprema i veliki cjelodnevni festival za Međunarodni dan žena 8. ožujka u klubu Colours Hoxton gdje će se tijekom cijelog dana na četiri pozornice odvijati Live nastupi, DJ program, kreativne i
profesionalne radionice, diskusije, sajam i holistički program.



Ynez je za ovu priliku zadužena za DJ floor. Kada smo je pitali zašto London i kako joj je tamo, odgovorila je:

Zato što je za mene London najbolji grad na svijetu, duh grada i atmosfera, scena i glazba, ljudi, na svakom koraku nešto novo, jednostavno je ovo mjesto na kojem se osjećam kao kod kuće otkako sam ga prvi put posjetila, pa sam napokon odlučila da tu želim i ostati.

Ynez se posvetila i produkciji pa će uskoro njezin prvi EP ugledati svjetlo dana – i noći, na plesnom podiju u raznim klubovima.

Nova uzbudljiva remiks vožnja Petra Dundova


U originalu ova traka je već pobrala pohvale renomiranih umjetnika kao što su Sasha, Luciano, Loco Dice, Carl Craig, Sven Vath i Danny Tenaglia.



Remiks trake je premijerno izveden na stranici When We Dip prije nekoliko dana, a izlazi na Morrisonovoj etiketi Fall from Grace.

Škotski techno dvojca Slam otvorio karnevalsko partijanje u Rijeci


Maškarani party predvodili su techno autoriteti iz Škotske – SLAM.


Photo: Kierian Patton

Domaće snage činili su Mark Ash & Lemon, Adoo, Ana Antonova i Marcel. Službeni after party održan je u Crkvi od 5 ujutro, a evo i par video uradaka koje nam je poslao Life4funk.



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Klubskascena.hr (@klubskascena)





 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Klubskascena.hr (@klubskascena)





 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Clubbing-Croatia.com (@clubbingcroatia)





 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Clubbing-Croatia.com (@clubbingcroatia)

Urvakan – festival u napuštenom znanstvenom institutu Armenije


Dovest će gotovo 100 umjetnika i DJ-a koji će nastupiti u nesvakidašnjim prostorima, uključujući uništenu željezničku stanicu, riječnu branu i pozornicu duboko u šumi.

Headlineri festivala su Vincent de Belleval & Nicolás Jaar koji će nastupiti uživo.



Posjetitelji će morati prošetati tunelom dužine 460 metara da bi stigli do glavnog mjesta festivala: plesnog podija napuštenog znanstvenog instituta u predgrađu koji podsjeća na doba sovjetske ere.



Kako je line-up ispunjen međunarodnim techno talentima, festival tjera posjetitelje da istražuju malo i izvan elektronike, pokazujući suvremenu narodnu i klasičnu glazbu. Događaji uključuju zvučnu umjetnost u erevanskoj knjižnici Mirzoyan i premijeru iranske opere.



Za svoje drugo izdanje Urvakan će se održati od 5. do 9. svibnja 2020., a proširit će se s tri dana na pet.

Festival Urvakan sa sjedištem u Erevanu, koji od armenske riječi nosi naziv "duh", pretvara prethodno napuštena mjesta u nekonvencionalna mjesta za raznolike glazbene izvedbe, umjetničke instalacije i izložbe.



Šetajući naizgled beskrajnim tunelom konačno se nalazite usred napuštenog zabavnog parka – mjesta nastanjenog demonima, bogovima i zlim duhovima.



8ULENTINA (US)

Abelle (RU)

Aïsha Devi (CH)

astvaldur (IS)

Audrey Chen & Hugo Esquinca* (US/MX)

The Bambir (AM)

Black to Comm (DE)

Buttechno (RU)

Chillera (UA)

DJ Die Soon (JP)

Dorota* (HU)

Doubledav aka T_st & Yhii (AM)

Ellen Arkbro (SE)

Emptyset (UK)

Ensemble Assonance (AM)

Felicity Mangan (AUS)

Flaty (RU)

FOOZOOL (US)

Foresteppe (RU)

Ghédalia Tazartès & Rhys Chatham (FR/US)

I s (AM)

JRPJEJ (RU)

Kedr Livanskiy (RU)

Lobanov K. (UA)

Lovozero (RU)

low808 (RU)

Lukas Grundmann (AU)

Lyra Pramuk (DE)

Madteo (US)

Maria w Horn (SE)

Marta de Pascalis* (IT)

Medium Raw aka Merouj & Dave N.A. (AM)

MSYLMA (SA)

Mveq (AM)

Nazira (KZ)

Nocow (RU)

Perila (RU/DE)

Pierre Bastien (FR)

Poly Chain* (UA)

Rabih Beaini (LB)

Retaining The Energy, But Losing The Image (INT)

Schacke (DK)

Shaddah Tuum (INT)

Shackleton presents Tunes of Negation (UK)

Slikback (KE)

smog (FR)

Stefan Fraunberger (AU)

Symptom (AM)

Textasy (US)

The Bug (UK)

Tiezerk (AM)

Voin Oruwu (UA)

Vtgnike (RU)



Vremeplov osječke underground scene kroz 19 fotografija od 2004. do 2009.


Vremenska crta osječke klupske scene prema našoj fotogaleriji sve do 2019. izgleda ovako:

Vega, Big Ben, Bastion, O2, Oxygene, Old Bridge Pub, Šator, Tvrđa, Esseker centar, Barka, Epic, streljana Pampas.



U prvom dijelu ovog vremeplova donosimo fotografije sa 8 partya, a uskoro ćemo objaviti i drugi dio od 2010. do 2019.

Ako imate audio, video ili foto zapise sa osječkih partija od kraja 90-tih do danas pošaljite nam na [email protected] i rado ćemo objaviti.



18.09.2004. – Pero-Fullhouse / Vega (Osijek)



10.12.2005. – Sly, Pips / Big Ben (Osijek)







21.01.2006. – Dejan Miličević / Bastion (Osijek)





17.02.2006. – Umek / Bastion (Osijek)





11.03.2006. – Jean Marie-Kone / O2 (Osijek)





21.06.2006. – Marko Nastić / Oxygene (Osijek)





31.10.2007. – La-Di-Da / Old Bridge Pub (Osijek)




     
24.12.2009. – The Shapeshifters / Šator (Osijek)